Domů » Bleskovky » FBI: prolomit Touch ID je hračka, Face ID zatím odolává

FBI: prolomit Touch ID je hračka, Face ID zatím odolává

Pokud jste se někdy zamýšleli nad tím, jak policie postupuje při nutnosti odemknout uzamknutý telefon mrtvého, tak odpovědět není zas tak složité. Postačí jednoduše přiložit prst mrtvého k senzoru otisku a telefon se bez problému odemkne. S příchodem nového způsobu odemykání jablečných telefonů obličejem se však tento donedávna banální úkon stal problémem, jenž dělá strážcům zákona vrásky.

Touch ID na zařízení Apple

Jednou z hlavních příčin tohoto problému je nutno být v určité vzdálenosti před telefonem a mít u toho otevřené oči. Je logické, že u mrtvých se tohoto úkonu nedosahuje snadno a může se také stát, že obličej se okolnostmi smrti změní a telefon už nebude schopný původního uživatele rozpoznat.

Praktika používat otisky zemřelých je v americké policii běžná a někdy pomáhá i v klíčových operacích, jakými jsou například teroristické útoky a následné získávání dat z telefonů atentátníků. Zatím nejsou zmínky, že by se někdo v rámci vyšetřování pokoušel prolomit Face ID od amerického výrobce z Cupertina. Co se týče modelu iPhone X a nadcházejících smartphonů Applu, u kterých bychom se také měli dočkat Face ID, bude jejich odemykání pro vyšetřovatele komplikovanější než tomu tak bývalo. Zároveň však jeden z nich uvádí, že pokud bude obličej neporušený, neměl by to být velký problém.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).