Domů » Články » Face Contact: Výborný správce kontaktů jako plugin na obrazovku Dnes

Face Contact: Výborný správce kontaktů jako plugin na obrazovku Dnes

-Oblíbeným iPhonem se inspirovala celá řada vývojářů, o čemž svědčí i obrovské množství aplikací pro správu kontaktů, hudby a dalších nabídek, které jako by svým uspořádáním z oka vypadly telefonu od Applu. Osobně se mi na iPhonu velice líbila správa hudebních souborů, zejména listování mezi alby v landscape režimu působí velice realisticky. A právě touto funkcí se insipirovali vývojáři z CNetX software, kteří pro všechny majitele kapesních počítačů připravili nový plugin pro správu kontaktů na obrazovce Dnes (Today screen).

Do vyhrazeného pruhu si můžete načíst libovolné množství kontaktů s fotografiemi, které se poté zobrazí podobně, jako hudební alba na iPhonu, a pouhým tahem pomocí prstu mezi nimi můžete listovat. Celý tento proces je doprovázen efektivními animacemi, a vše navíc svižně funguje i na zařízeních s méně výkonným procesorem. A pokud náhodou ke kontaktu nemáte přiřazený žádný obrázek, nezoufejte, Face Contact vám dovolí fotografii přidat dodatečně.c

- -

Celý interface pluginu je optimalizován do 3D zobrazení, při listování tedy máte pocit, že se kontakty skutečně řadí prostorově. Pokud na vybraný kontakt kliknete, objeví se další nabídka, ze které můžete ihned uskutečnit telefonní hovor, poslat textovou zprávu, e-mail nebo navštívit webovou stránku (aplikace načítá veškerá data z Outlooku, respektive kontaktů ve vašem telefonu, data tedy nejsou nikterak duplikována). Pomocí hardwarové klávesnice lze mezi kontakty jednoduše vyhledávat. V posledních několika dnech jsem Face Contact testoval a možnosti programu mě opravdu příjemně překvapily.

-
Ispirace u iPhonu? Zcela určitě

Klíčové vlastnosti:
– rychlý a přehledný 3D interface
– malá paměťová náročnost
– integrovaný správce kontaktů (přidávání, editace, odstranění)
– řazení kontaktů podle jména, příjmení, společnosti…
– snadné uskutečnění hovoru pomocí zelené klávesy s telefonem
– rozšířené možnosti konfigurace 3D prostředí

- -

Face Contact je dostupný pro všechna Pocket PC s Windows Mobile 5.0 a 6 Professional. Trial verzi, která dokáže na obrazovce Dnes zobrazit maximálně 15 kontaktů, můžete stahovat z tohoto odkazu. Pokud se vám aplikace líbí, můžete si ji za 15USD zakoupit na stránkách výrobce.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).