Domů » Články » Facade 2.0: Profesionální homescreen pro smartphone telefony s Windows Mobile

Facade 2.0: Profesionální homescreen pro smartphone telefony s Windows Mobile

Jedním z nejoblíbenějších pluginů na obrazovku Dnes pro smartphone platformu, tedy telefony bez dotykového displeje, je bezesporu Facade. Během několika poctivých let vývoje se plugin vyvinul v komplexního správce informací, který zatím nemá v této oblasti konkurenci. Společnost SBSH Software nyní uvádí na trh verzi 2.0, která je opět o poznání vyspělejší. Plugin je rozdělený do několika základních záložek, které si v nastavení můžete přizpůsobit k obrazu svému. Potěší i velké množství skinů, kterými můžete vzhled Facade obohatit.

Prostředí Facade 2.0 je rozčleněno do několika záložek, které vám poskytnout přístup ke všem důležitým informacím, jako jsou úkoly, události z kalendáře nebo třeba zástupci oblíbených programů. Základem je hlavní záložka, na které vidíte informace o aktuálním datu a čase, počasí + výpis událostí z kalendáře. Výhodou je, že si v nastavení podobu jednotlivých nabídek můžete částečně upravit k obrazu svému. Pomocí kurzorového ovladače u vašeho smartphone telefonu se můžete mezi záložkami přepínat. Druhá záložka nabízí podrobný výpis všech položek z kalendáře, takže budete mít vždy přehled o tom, co vás v aktuálním dni čeká.

Další záložka nabízí výpis aktuálních úkolů, které jste si naplánovali. Kromě prohlížení je samozřejmě možné vytvářet také úkoly nové. Předposlední obrazovka nabízí pohled na měsíční kalendář a poslední sjednocuje zástupce oblíbených programů. Výhodou je, že můžete vytvářet nejen zástupce aplikací, ale také odkazy na položky v nastavení. Snadno si tak můžete poskládat ty nejčastěji používané úkony na jednu obrazovku.

- - -

Další velkou výhodou Facade pluginu je spolupráce s dalšími programy od SBSH. Konkrétně jde o Calendar a PocketWeather, který nabízí velmi detailní informace o počasí. Z oficiálního fóra výrobce si navíc můžete stáhnout různé grafické kabátky, kterými můžete vzhled pluginu příjemně oživit. Pokud si program chcete vyzkoušet, můžete si z download sekce stáhnout zkušební trial verzi, která bude bez omezení fungovat 12 dní. Plná verze vás přijde na 15 USD, aktualizace z verze 1.x je pak k dispozici za 8 USD, ale pokud jste si starší verzi zakoupili po 1. červenci, máte upgrade zdarma.

- - -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Už to chtělo pořádnou aktualizaci, vypadá to dobře.

  2. Paneboze,to uz ten iFonovsky design tahaju aj do Smartov? Tak a sme v r..i kompletne.

  3. Ten iPhone pravda není to pravé ořechové, nicméně mám za to, že je to skinovatelné, takže ten zbytek by mohl být ok…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).