TOPlist

Facade 2.0: Profesionální homescreen pro smartphone telefony s Windows Mobile

Jedním z nejoblíbenějších pluginů na obrazovku Dnes pro smartphone platformu, tedy telefony bez dotykového displeje, je bezesporu Facade. Během několika poctivých let vývoje se plugin vyvinul v komplexního správce informací, který zatím nemá v této oblasti konkurenci. Společnost SBSH Software nyní uvádí na trh verzi 2.0, která je opět o poznání vyspělejší. Plugin je rozdělený do několika základních záložek, které si v nastavení můžete přizpůsobit k obrazu svému. Potěší i velké množství skinů, kterými můžete vzhled Facade obohatit.

Prostředí Facade 2.0 je rozčleněno do několika záložek, které vám poskytnout přístup ke všem důležitým informacím, jako jsou úkoly, události z kalendáře nebo třeba zástupci oblíbených programů. Základem je hlavní záložka, na které vidíte informace o aktuálním datu a čase, počasí + výpis událostí z kalendáře. Výhodou je, že si v nastavení podobu jednotlivých nabídek můžete částečně upravit k obrazu svému. Pomocí kurzorového ovladače u vašeho smartphone telefonu se můžete mezi záložkami přepínat. Druhá záložka nabízí podrobný výpis všech položek z kalendáře, takže budete mít vždy přehled o tom, co vás v aktuálním dni čeká.

Další záložka nabízí výpis aktuálních úkolů, které jste si naplánovali. Kromě prohlížení je samozřejmě možné vytvářet také úkoly nové. Předposlední obrazovka nabízí pohled na měsíční kalendář a poslední sjednocuje zástupce oblíbených programů. Výhodou je, že můžete vytvářet nejen zástupce aplikací, ale také odkazy na položky v nastavení. Snadno si tak můžete poskládat ty nejčastěji používané úkony na jednu obrazovku.

- - -

Další velkou výhodou Facade pluginu je spolupráce s dalšími programy od SBSH. Konkrétně jde o Calendar a PocketWeather, který nabízí velmi detailní informace o počasí. Z oficiálního fóra výrobce si navíc můžete stáhnout různé grafické kabátky, kterými můžete vzhled pluginu příjemně oživit. Pokud si program chcete vyzkoušet, můžete si z download sekce stáhnout zkušební trial verzi, která bude bez omezení fungovat 12 dní. Plná verze vás přijde na 15 USD, aktualizace z verze 1.x je pak k dispozici za 8 USD, ale pokud jste si starší verzi zakoupili po 1. červenci, máte upgrade zdarma.

- - -

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku