EyePhoto: Prohlížejte fotografie jako v iPhonu

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost Vito Technology uvedla na trh nový produkt EyePhoto, který vám podstatně usnadní prohlížení obrázků ve vašem kapesním počítači. Podle obrázků z prostředí programu a popisu funkcí je zřejmé, že se výrobce inspiroval u iPhonu, a z osobních zkušeností s EyePhoto mohu potvrdit, že se mu zpracování opravdu povedlo. Tento prohlížeč není prvním programem z dílny Vito Technology, již v minulosti bylo představeno několik dalších aplikací inspirovaných iPhonem, jmenujme například správce programů GoodWin nebo utilitu pro přístup ke kontaktům FunContact. Kompletní seznam aplikací najdete na iWindowsMobile.com.

Při prvním spuštění EyePhoto dojde k vyhledání všech fotografií a obrázků ve vašem zařízení, a to jak ve vnitřní paměti, tak i na paměťové kartě. Tento proces může trvat i několik minut, záleží na rychlosti vašeho zařízení a počtu fotografií. Při vyhledávání si EyePhoto automaticky ukládá thumbnaily, tedy zmenšeniny původních obrázků, které se používají pro generování náhledů. Po načtení všech snímků uvidíte na základní obrazovce seznam dostupných složek. Po rozliknutí se objeví list všech obrázků, ve kterém můžete pomocí tahů prsty efektně skrolovat. Po kliknutí na vybranou zmenšeninu obrázku se zobrazí jeho plná velikost.

- -
Seznam složek s fotografiemi; detail adresáře

V plném náhledu využijete horizontálních tahů pomocí prstů, pohybem doprava a doleva lze velice snadno mezi fotografiemi listovat. Pomocí speciálního tlačítka zoom lze snímek přiblížit. Žádné další prvky na displeji neuvidíte, pouze pokud znovu kliknete na displej, objeví se nabídka s možností návratu o jednu úroveň zpět a tlačítka pro přístup do nastavení + rotace displeje (portrait/landscape).

- -
Zobrazení v portrait a landscape režimu, k dispozici jsou tlačítka Zpět a Zoom

Prohlížení fotografií je velice rychlé, ale při vyšším rozlišení se připravte na trochu delší načítání. Osobně se mi způsob prohlížení obrázků na Apple iPhone velice líbí, a jsem rád, že mohu nyní podobnou aplikaci používat i na svém Pocket PC s Windows Mobile. EyePhoto určitě stojí za vyzkoušení, trial verzi si můžete stáhnout z naší Download sekce. Plná verze programu vás přijde na 15USD a zakoupit ji můžete na stránkách výrobce.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku