Domů » Články » EyePhoto: Prohlížejte fotografie jako v iPhonu

EyePhoto: Prohlížejte fotografie jako v iPhonu

-Společnost Vito Technology uvedla na trh nový produkt EyePhoto, který vám podstatně usnadní prohlížení obrázků ve vašem kapesním počítači. Podle obrázků z prostředí programu a popisu funkcí je zřejmé, že se výrobce inspiroval u iPhonu, a z osobních zkušeností s EyePhoto mohu potvrdit, že se mu zpracování opravdu povedlo. Tento prohlížeč není prvním programem z dílny Vito Technology, již v minulosti bylo představeno několik dalších aplikací inspirovaných iPhonem, jmenujme například správce programů GoodWin nebo utilitu pro přístup ke kontaktům FunContact. Kompletní seznam aplikací najdete na iWindowsMobile.com.

Při prvním spuštění EyePhoto dojde k vyhledání všech fotografií a obrázků ve vašem zařízení, a to jak ve vnitřní paměti, tak i na paměťové kartě. Tento proces může trvat i několik minut, záleží na rychlosti vašeho zařízení a počtu fotografií. Při vyhledávání si EyePhoto automaticky ukládá thumbnaily, tedy zmenšeniny původních obrázků, které se používají pro generování náhledů. Po načtení všech snímků uvidíte na základní obrazovce seznam dostupných složek. Po rozliknutí se objeví list všech obrázků, ve kterém můžete pomocí tahů prsty efektně skrolovat. Po kliknutí na vybranou zmenšeninu obrázku se zobrazí jeho plná velikost.

- -
Seznam složek s fotografiemi; detail adresáře

V plném náhledu využijete horizontálních tahů pomocí prstů, pohybem doprava a doleva lze velice snadno mezi fotografiemi listovat. Pomocí speciálního tlačítka zoom lze snímek přiblížit. Žádné další prvky na displeji neuvidíte, pouze pokud znovu kliknete na displej, objeví se nabídka s možností návratu o jednu úroveň zpět a tlačítka pro přístup do nastavení + rotace displeje (portrait/landscape).

- -
Zobrazení v portrait a landscape režimu, k dispozici jsou tlačítka Zpět a Zoom

Prohlížení fotografií je velice rychlé, ale při vyšším rozlišení se připravte na trochu delší načítání. Osobně se mi způsob prohlížení obrázků na Apple iPhone velice líbí, a jsem rád, že mohu nyní podobnou aplikaci používat i na svém Pocket PC s Windows Mobile. EyePhoto určitě stojí za vyzkoušení, trial verzi si můžete stáhnout z naší Download sekce. Plná verze programu vás přijde na 15USD a zakoupit ji můžete na stránkách výrobce.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. ty ses taky maslo na hlave… ukaz mi zase, jak na iPhonu zmenis vzhled a funkce, aby byly jako na Windows Mobile..
  Proste WM je soft od toho, aby se vylepsoval… a kdyz se proste ovladani iPhonu povedlo, tak proc to nevyuzit i v WM…
  ale nejaky maslo…

 2. Kdepak máslo na hlavě, ale led v puse
  (viz ten předposlední screenshot, tohle mi prostě nedalo).

 3. To se fakt povedlo souhlasim.Jinak odskousel sem a vali to uplne perfektne jen trva trochu delsi dobu nes to nacte ty fotky a obrazky.Spica

 4. Paměťovky mi v interní paměti 8GB,resp. 16GB opravdu nechybí Osobně se pohybuju většinu času v místech, kde mám k dispozici WiFi, takže mi absence 3G nevadí. Přes jiné technologie se ani na jednom ze zařízení nepřipojuji, takže asi tak. Pokud by to pro někoho byl opravdu problém, iPhone s 3G se má zakrátko objevit. No a samozřejmě baterku,až doslouží, si lze nechat vyměnit na několika místech v ČR,ale není zas až tak velký problém si to udělat přímo doma.
  Tak asi tak. Nechci se s nikým pouštět do sporu, jen jsem jako vlastník uvedl věci na pravou míru.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).