Domů » Bleskovky » Evropa 2 a Frekvence 1 už hrají i v telefonech s Windows Phone

Evropa 2 a Frekvence 1 už hrají i v telefonech s Windows Phone

Majitelé telefonů s operačním systémem Windows Phone mohou od dnešního dne poslouchat rádia Evropa 2 a Frekvence 1 prostřednictvím samostatných aplikací. Obě mobilní aplikace pro populární rozhlasové stanice jsou ke stažení zdarma a pocházejí z dílny českých vývojářů Inmite. „Aplikace přehrává živé vysílání a lze si ji také nastavit tak, aby vás ráno budila a večer uspávala oblíbená hudba a moderátorská show,“ popsal technický ředitel Inmite Pavel Petřek. 

 

-
Evropa 2

První mobilní aplikace pro Windows Phone českých komerčních rozhlasových stanic nabízejí také oblíbené žánrové hudební streamy obou těchto rádií. Obě nejposlouchanější rádia skupiny Lagardère Active jsou již několik měsíců dostupná všem uživatelům chytrých telefonů s operačními systémy iOS a Android.

-
Frekvence 1

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

8 komentářů

 1. Martin_Kostka

  Cool, dik za info…

 2. Uznávám, že tady se nabízí možnost buzení rádiem, ale jinak nevidím jediný důvod, proč si telefon „zaplácávat“ tunou jednoúčelových aplikací pro každé rádio. Není lepší řešení ala TuneIn Radio a mět tam ve výborné kvalitě snad všechna rádia na světě, včetně všech českých?

  Znám teda jen verzi pro iOS a Android, ale pro WP7 je tahle aplikace evidentně ve Windows Phone Marketplace také – viz [odkaz]

  • Souhlas TuneIn je mnohem uzitecnejsi a jsou tam mnohem hodnotnejsi stanice nez F1 a E2.

  • Miroslav Havlíček

   Osobně rádio moc neposlouchám a když už, tak taky přes TuneIn. Ale pro někoho, kdo poslouchá stále jednu stanici, to nemusí být špatná volba.

   Jenom po stránce designu mě to moc nenadchlo, ale to na WP málokterá aplikace.

 3. fakt sem o ně stál :-/ Kdyby radši na WP dostali last.fm

 4. Nejhorší rádia ever. To si může nainstalovat jenom blázen…

 5. Tak když odhlédnu od obsahu (a to je velice subjektivní), jsou to pěkně udělané aplikace. Není to zase tak jednoúčelová (jednostaniční) aplikace, je možné vybrat asi 10 různých žánrů, program má střídmý vzhled, info o přehrávané skladbě většinou i s obrázkem alba, playlist s předcházejícími skladbami, budíček a usínací čas (sleep) a hlavně to funguje – u některých programů jde často vidět buffering buffering, a někdy se to ani nerozjede.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).