Domů » Bleskovky » Essential Phone v testech odolnosti: keramika ustojí ostré předměty i pád z výšky

Essential Phone v testech odolnosti: keramika ustojí ostré předměty i pád z výšky

Telefon Andyho Rubina zvaný Essential se pomalu začíná prodávat na americkém a kanadském trhu, a jeho čerství majitelé se tak mohou ponořit do objevování specialit, které novinka přináší (více informací). Hodně skloňovaným tématem je například odolnost, kterou zajišťují pevný titanový rám a keramická záda. Jak si Essential Phone vedl v tradičním odolnostním testu youtubera JerryRigEverything?

Essential Phone Durability Test - Titanium Scratch Test!!

Přední stranu telefonu vyplňuje netradiční displej s „vykousnutím“ horní hrany pro umístění modulu čelního fotoaparátu. Celá plocha je nicméně kryta tradičním sklem Gorilla Glass 5, které se podvolí až materiálům s tvrdostí 6 a vyšší podle Mohse. Ještě lépe si v testu vedla keramická záda, do kterých se podepsal až hrot s tvrdostí 8. Titanový rám je velmi pevný a odolnější vůči poškrábání než hliník, jediné slabší místo je tak jeho plastové ohraničení a také krytka LED na zadní straně telefonu.

Essential Phone disponuje klasickým LCD displejem, který sice při přímém kontaktu s ohněm začal černat už po pár sekundách, díky vlastnostem panelu se však záhy „uzdravil“. Z posledního testu na odolnost vůči ohybu (zlomení) obstál telefon na výbornou, jeho schránka je zcela celistvá a k žádnému prohýbání nedochází.

Essential Phone Drop Test - TITANIUM and CERAMIC vs. GRAVITY!

JerryRigEverything podrobil Essential Phone proti svým zvyklostem i testu odolnosti při pádu. V něm obstála na jedničku keramická záda i titanový rám, bohužel hned při první zkoušce prasklo sklo displeje. Nutno však podotknout, že každý pád je jiný a pro lepší představu o celkové odolnosti telefonu by bylo zapotřebí testovat mnohem větší množství kusů. I tak lze ale říci, že minimálně keramika má ve světě smartphonů své místo, neboť se jedná o velmi odolný materiál jak vůči poškrábání, tak vůči náhodným pádům.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).