Domů » Bleskovky » ESET Mobile Security pro Android přichází v nové verzi s ochranou online plateb

ESET Mobile Security pro Android přichází v nové verzi s ochranou online plateb

Aplikaci ESET Mobile Security pro Android asi není třeba nijak podrobně představovat – ve stručnosti by se dalo napsat, že chrání uživatele před ztrátou, únikem nebo zneužitím dat či celého zařízení prostřednictvím malware. Obsahuje také vylepšené zabezpečení před phishingem, který se snaží z uživatelů vylákat osobní a citlivé údaje. Nová verze přidává jednu užitečnou novinku, kterou ocení zejména méně zkušení uživatelé. Obsahuje totiž i ochranu online plateb.

eset mobile security android
Verze 6.0 také prošla designovými změnami

Modul Ochrana plateb je dostupný v rámci prémiové verze a jeho cílem je chránit uživatele před aplikacemi, které zneužívají citlivé informace z bankovních transakcí a online nákupů. Modul automaticky rozpoznává finanční aplikace nainstalované z aplikačního obchodu Google Play a skenuje je na přítomnost potenciálních hrozeb.

„Mobilní zařízení jsou ústřední součástí našeho každodenního života. Neslouží jen k telefonování nebo komunikaci pomocí SMS zpráv, ale představují přímou cestu k našim peněženkám, vzpomínkám i práci. Proto je nezbytné, aby osobní a obzvláště finanční údaje zůstaly zabezpečené. S nejnovější verzí ESET Mobile Security mohou mít uživatelé jistotu, že jsou v bezpečí i při finančních transakcích prováděných z telefonů,“ popisuje Martin Skýpala, produktový manažer české pobočky společnosti ESET.

novinka ochrana plateb
Prémiová verze ESET Mobile Security pro Android 6.0 obsahuje novou vrstvu zabezpečení pro bezpečné placení

Právě vydaná verze 6.0 také prošla designovými změnami, aby bylo ovládání jednodušší a intuitivnější. Příkladem může být funkce Filtr hovorů, která umožňuje uživatelům chránit se před nežádoucími příchozími hovory, nebo vylepšení funkce Anti-Theft, které uživateli pomáhá vystopovat zařízení v případě jeho ztráty nebo krádeže.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).