Domů » Bleskovky » Éra 5G telefonů teprve začíná, Xiaomi už se zapojuje do vývoje 6G

Éra 5G telefonů teprve začíná, Xiaomi už se zapojuje do vývoje 6G

Xiaomi je jakožto čínský drak považován za značku, která vyrábí skvělé zařízení s dostupnou cenovkou. To platilo až do představení vlajkových modelů řady Mi 10, které jsou s konkurencí srovnatelné nejen výbavou, ale také cenou. Jedním z důvodů, proč jsou Mi 10 dražší než předchůdci, je použitý čipset Snapdragon 865 s 5G. A právě 5G je momentálně hlavním tématem pro Xiaomi. To nyní čistí v domovské Číně sklady pro telefony s 5G. Nedávno představená řada Redmi 10X je dosud zřejmě nejlevnějším způsobem, jak se dostat k 5G sítím.

Xiaomi Mi 10 Pro 23
Xiaomi Mi 10 Pro, který v redakci právě testujeme, nabízí 5G připojení. To by mělo být brzy dostupné pro všechny telefony značky Xiaomi

Tip: Testujeme Xiaomi Mi 10 Pro: podívejte se, jak fotí a jak zvládá 8K video

Lei Jun, CEO Xiaomi, se v nedávném rozhovoru pro čínská média vyjádřil k budoucnosti značky. Ta má postupně plně přejít na 5G a padla slova o zkoumání možností satelitního připojení k internetu. Lei navíc prozradil, že Xiaomi je v začátcích výzkumu 6G sítí. Na tom by mělo spolupracovat s Huawei a Samsungem. Žádné další informace o této daleké budoucnosti jsme se nedozvěděli. Výzkum a vývoj však pokračuje mílovými kroky kupředu a za pár let může být používání internetu úplně jiným zážitkem.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Diskuze k článku

  1. Než tady bude funkční 5G… tohle nás ani moc trápit nemusí :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).