Cena:

Éra 5G telefonů teprve začíná, Xiaomi už se zapojuje do vývoje 6G

Xiaomi Jun Lei

Xiaomi je jakožto čínský drak považován za značku, která vyrábí skvělé zařízení s dostupnou cenovkou. To platilo až do představení vlajkových modelů řady Mi 10, které jsou s konkurencí srovnatelné nejen výbavou, ale také cenou. Jedním z důvodů, proč jsou Mi 10 dražší než předchůdci, je použitý čipset Snapdragon 865 s 5G. A právě 5G je momentálně hlavním tématem pro Xiaomi. To nyní čistí v domovské Číně sklady pro telefony s 5G. Nedávno představená řada Redmi 10X je dosud zřejmě nejlevnějším způsobem, jak se dostat k 5G sítím.

Xiaomi Mi 10 Pro 23
Xiaomi Mi 10 Pro, který v redakci právě testujeme, nabízí 5G připojení. To by mělo být brzy dostupné pro všechny telefony značky Xiaomi

Tip: Testujeme Xiaomi Mi 10 Pro: podívejte se, jak fotí a jak zvládá 8K video

Lei Jun, CEO Xiaomi, se v nedávném rozhovoru pro čínská média vyjádřil k budoucnosti značky. Ta má postupně plně přejít na 5G a padla slova o zkoumání možností satelitního připojení k internetu. Lei navíc prozradil, že Xiaomi je v začátcích výzkumu 6G sítí. Na tom by mělo spolupracovat s Huawei a Samsungem. Žádné další informace o této daleké budoucnosti jsme se nedozvěděli. Výzkum a vývoj však pokračuje mílovými kroky kupředu a za pár let může být používání internetu úplně jiným zážitkem.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.