Domů » Bleskovky » Envy x2 není pouze konvertibl se Snapdragonem 835, HP představilo i verzi s Intelem

Envy x2 není pouze konvertibl se Snapdragonem 835, HP představilo i verzi s Intelem

Společnost HP by měla popřemýšlet o novém způsobu pojmenování svých zařízení. Před nedávnem totiž představila první počítač s Windows 10 běžící na mobilním čipsetu Qualcomm Snapdragon 835 nazvaný Envy x2 (více informací), nyní na veletrh CES představila zcela jiný konvertibl s procesorem Intel, avšak s totožným jménem.

Přestože se v obou případech jedná o zařízení 2 v 1, tedy tablet s připojitelnou klávesnicí, každé funguje malinko odlišně. Zatímco varianta se Snapdragonem obsahuje výklopný stojánek, umožňující naklopení tabletu do libovolného úhlu, novinka s Intelem se opírá o část klávesnicového krytu a neumožňuje žádnou změnu úhlu (podobně jako u iPadu Pro). Displej tabletu má úhlopříčku 12,3″, rozlišení Full HD a podporuje digitální stylus, který HP přidává do balení. Tablet bez krytu s klávesnicí váží 750 gramů a má tloušťku 7,9 mm.

I nové HP Envy x2 spadá do kategorie „always connected“ zařízení, a to i přesto, že jej pohání čip od Intelu, konkrétně 7. generace procesorů Intel Core série Y. Slot na SIM kartu a podpora mobilních sítí je v tomto případě volitelná funkce. Co se pamětí týče, může mít Envy x2 až 8 GB RAM a 256GB SSD pro ukládání dat. Konektorová výbava je poměrně chudá, přítomny jsou pouze dva USB-C porty, jeden z nich slouží pro dobíjení akumulátoru, který má nabídnout až 16,5hodinovou výdrž. Operačním systémem je Windows 10.

HP bude prodávat Envy x2 na jaře letošního roku, cena zatím oznámena nebyla.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Bojím se, že s tímto „projektem“ zaniknou tyto zařízení s klasickými intel procesory. Budu tento rok kupovat nové zařízení jako doplněk pracovní desktop stanice (momentálně mám jako doplněk starý Dell notebook s generací Haswell) a něco takového by se mi líbilo, ovšem samozřejmě s intel procesorem. Kupovat tohle se snapdragonem 835 mi smysl nedává a raději si na ARMu koupím iPad Pro.
  Přijde mi, jako by to nikdo nechtěl dělat pořádně, všude je buď špatný displej nebo chybí něco jiného.

 2. Samozřejmě že nezaniknou, protože lidi Windows S chtít nebudou.

  • Tak ono i zde bude možné dostat verzi Pro. To není o windows, pouze o použitém čipsetu.

  • WTF ? ty si dobrý pacient :D Tak ako na inteloch môžeš mať Windows 10 S, tak na ARMe môžeš mať Windows 10 PRO.

  • To sice jo, ale ty ARM notebooky jsou vicemene urcene pro levnejsi notebooky, tedy notebooky s Windows 10 S. Az vyprsi moznost upgradu na Pro verzi, tak budou lidi s levnejsim notebookem nuceni pouzivat ten uzavreny nesmysl zvany W10 S.

  • Zatial žiadny z nich lacný nieje. 800€ je proste vela. A o to viac za „S“

  • Proto to vubec zatim nedava smysl.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).