Envy x2 není pouze konvertibl se Snapdragonem 835, HP představilo i verzi s Intelem

Společnost HP by měla popřemýšlet o novém způsobu pojmenování svých zařízení. Před nedávnem totiž představila první počítač s Windows 10 běžící na mobilním čipsetu Qualcomm Snapdragon 835 nazvaný Envy x2 (více informací), nyní na veletrh CES představila zcela jiný konvertibl s procesorem Intel, avšak s totožným jménem.

Přestože se v obou případech jedná o zařízení 2 v 1, tedy tablet s připojitelnou klávesnicí, každé funguje malinko odlišně. Zatímco varianta se Snapdragonem obsahuje výklopný stojánek, umožňující naklopení tabletu do libovolného úhlu, novinka s Intelem se opírá o část klávesnicového krytu a neumožňuje žádnou změnu úhlu (podobně jako u iPadu Pro). Displej tabletu má úhlopříčku 12,3″, rozlišení Full HD a podporuje digitální stylus, který HP přidává do balení. Tablet bez krytu s klávesnicí váží 750 gramů a má tloušťku 7,9 mm.

I nové HP Envy x2 spadá do kategorie „always connected“ zařízení, a to i přesto, že jej pohání čip od Intelu, konkrétně 7. generace procesorů Intel Core série Y. Slot na SIM kartu a podpora mobilních sítí je v tomto případě volitelná funkce. Co se pamětí týče, může mít Envy x2 až 8 GB RAM a 256GB SSD pro ukládání dat. Konektorová výbava je poměrně chudá, přítomny jsou pouze dva USB-C porty, jeden z nich slouží pro dobíjení akumulátoru, který má nabídnout až 16,5hodinovou výdrž. Operačním systémem je Windows 10.

HP bude prodávat Envy x2 na jaře letošního roku, cena zatím oznámena nebyla.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku