Elon Musk se zbavuje majetku. Honosné sídlo prodává se slevou

elon musk nasa spacex crew demo

Pokud toužíte po honosném sídle v Kalifornii, které vlastnil někdo slavný, nyní máte jedinečnou příležitost. Vizionář Elon Musk prodává své luxusní sídlo v Hillsborough na adrese 891 Crystal Springs Road. Prodej je součástí Muskova plánu zbavit se téměř všech svých fyzických statků – v květnu kontroverzní podnikatel prohlásil, že prodá šest ze svých sedmi domů.

Elon Musk se už před časem odstěhoval do amerického státu Texas, kam před pár dny přemístil také sídlo své firmy Tesla. Podnikatel se v jednom ze svých tweetů svěřil, že bydlí v prefabrikovaném domě v Austinu, který zakoupil za 50 000 dolarů (cca 1 300 000 Kč s DPH).

elon musk house sale
Nabídka k prodeji domu Elona Muska na portálu Zillow

Luxusní Muskovo sídlo v Hillsborough se rozkládá na pozemku o velikosti zhruba 1486 metrů čtverečních a bylo postaveno v roce 1916. Nechybí mu deset koupelen, sedm ložnic, knihovna, hudební místnost či bazén.

Elon Musk snížil cenu o 15 procent

Pokud o zakoupení domu po Elonu Muskovi uvažujete, máme pro vás dobrou zprávu – vizionář snížil cenu o celých 15 procent na téměř 32 milionů dolarů (cca 850 milionů Kč s DPH). Za jeden metr čtvereční si tak řekne o zhruba 20 000 dolarů (cca 530 tisíc Kč s DPH). Původně Musk tento dům koupil v roce 2017 za 23 milionů dolarů (cca 600 milionů Kč s DPH).

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku