Elegantní LG Optimus G představen: Čtyři jádra, LTE a Android 4.0

Již dříve jsme vás informovali o tom, že společnost LG pracuje na své nové vlajkové lodi, jejiž fotografie i částečné specifikace stihly uniknout na internet. Korejská společnost nyní oficiálně představuje model s názvem Optimus G a už teď se dá tvrdit, že tento chytrý telefon bude v mnoha ohledech jedničkou na světě. Především se jedná o vůbec první telefon poháněný čtyřjádrovým procesorem Snapdragon S4 Pro AQP8064 o taktu 1,5 GHz, který má kromě závratného výkonu zajistit i podporu technologie LTE. Dalším esem v rukávu je IPS+ True HD displej s rozlišením 1280 x 768 pixelů, který je ve vypnutém stavu údajně tak dokonale černý, že jej nerozeznáte od okolního rámečku.

Korejci nešetřili ani u hlavního fotoaparátu, který nabízí rozlišení 13 Mpix a je doprovázen menším “bráškou” v podobě 1,4Mpix videokamerky na přední straně. Mezi další vybavení patří 2 GB paměti RAM, baterie o kapacitě 2100 mAh, Bluetooth 4.0 a NFC čip. O to pozoruhodnější je, že tuhle bohatou nadílku dokázalo LG vlisovat do konstrukce o tloušťce pouhých 8 milimetrů. Jedinou nevýhodou je čekací doba pro koncové zákazníky. LG Optimus G se teprve příští měsíc dostane na Korejský trh a kdo ví, jak dlouho mu bude trvat cesta do našich končin. K vidění by měl být také na veletrhu IFA v Berlíně, kde nebude chybět ani naše redakce.

Zdroj

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku