TOPlist

Editace tweetů klepe na dveře. Takto bude žádaná funkce vypadat

Twitter Feature

Jednoznačně nejžádanější funkcí, po které uživatelé sociální sítě Twitter roky volají, je přidání editačního tlačítka. V současné době dodatečná úprava tweetů není možná – uživatel nyní může maximálně starý tweet smazat a napsat nový. V posledních dnech se nicméně objevují hlasy, že bychom se žádané funkce mohli přece jenom dočkat.

Podívejte se na záznam obrazovky

Twitter před nedávnem oznámil, že na editačním tlačítku začal pracovat, ovšem tato informace byla komunikována 1. dubna, takže jí nikdo nepřikládal velkou váhu.

https://twitter.com/Twitter/status/1509951255388504066

Pět dní nato vytvořil čerstvý největší akcionář Twitteru Elon Musk anketu, zda by uživatelé editační tlačítko ocenili. Výsledkem bylo 75 procent hlasů pro. Později ve stejný den se pak do diskuze zapojili sami provozovatelé Twitteru a oficiálně oznámili, že tato funkce je skutečně v přípravě, a to již od loňského roku – nápad tedy nevznikl na základě Muskovy ankety.

https://twitter.com/TwitterComms/status/1511456430024364037

Tolik okénko do nedávné historie, nyní se pojďme přesunout do současnosti. Zatím jsme se dočkali pouze příslibu, nicméně se zdá, že ten nakonec bude brzy přetaven v realitu. Alessandro Paluzzi a Nima Owji například již měli možnost si tuto novinku ohmatat a druhý jmenovaný dokonce nahrál video, jak bude dodatečná úprava tweetů probíhat.

Postup bude velice jednoduchý: stačí u konkrétního tweetu zvolit tři tečky, vybrat položku „Upravit tweet“, provést změny a stisknout tlačítko „Aktualizovat“. Nima Owji si takto úspěšně vyzkoušel i editaci starých tweetů, ovšem to by prý v budoucnu jít nemělo – upravitelné mají být pouze tweety napsané až po vydání této funkce. Stejně tak zatím upravené tweety nijak neprozrazují, že u nich došlo ke změně ج i tohle by mělo být v budoucnu napraveno. Také se dá předpokládat, že úpravy budou nějak omezené. Upravené tweety by teoreticky mohly přijít o všechny lajky nebo retweety, neboť ty již nemusí být relevantní. Je vidět, že Twitter má před sebou ještě notný kus práce.

tweet edit

Chystanou novinku by měli nejprve dostat k dispozici předplatitelé služby Twitter Blue, teprve později by se měla dostat ke zbytku světa.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku