Domů » Články » E-Ten představil vylepšený model G500+

E-Ten představil vylepšený model G500+

E-Ten G500+U společnosti E-Ten bývá zvykem vylepšovat svá stávající zařízení. Již dříve jsme se setkali s modelem M600+, který přinesl oproti původnímu M600 několik inovací. Stejný osud potkal i staršího E-Tena G500, který se nyní dočkal vylepšení v podobě modelu G500+. Ten dostal do vínku hned 256MB velkou paměť ROM, 64MB RAM ale zůstalo nezměněno.

Další novinkou u E-Tena G500+ je integrované FM rádio s podporou funkce RDS. Díky RDS je možné na displeji zobrazovat název rádia, krátké informace nebo název aktuálně přehrávané písničky (pokud to právě naladěná stanice podporuje). Tím však výčet změn nového PocketPC končí. Připomeňme si ale některé další parametry E-Tena G500(+).

O rychlou práci v systému Windows Mobile 5.0 Phone edition se bude starat 400Mhz procesor od Samsungu. Displej je samozřejmě dotykový a nabízí QVGA rozlišení, dokáže zobrazit 65k barev a jeho úhlopříčka je 2.8″. Dovoláte se s ním pouze v GSM sítích, a sice v pásmech 850,900, 1800 a 1900Mhz. EDGE bychom hledali marně, proto se budeme muset spokojit jen s GPRS třídy 10. Z bezdrátových spojení je zastoupeno Bluetooth ve verzi 2.0. Velmi zajímavým prvkem, který najdeme i u dalších PPC od E-Tenu, je integrovaný GPS modul s kvalitním čipem SiRF Star III. U modelu G500+ se bude 256MB ROM skvěle hodit pro nahrávání map přímo do přístroje. Fotografie je možné pořizovat 1.3Mpx kamerkou, uživatelská data a aplikace můžete ukládat na paměťové karty typu miniSD.

Pokud se vám nový E-Ten G500+ líbí, pak vás potěším informací, že jej chystá do své nabídky v nadcházejících měsících zařadit i české zastoupení společnosti E-Ten.

1

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. hmm velice zajimavy telefon…. hlavne i ten M600+ tuhle znacku sem doted vubec neznal,ale vypada lakave… i kdyz maj ted v prodeji dva modely jenom ,tak bych se asi bal o techncke zazemi,jako treba nove FW a popripade servis,ptz jak sem koukal moc obchodu to neprodava…

  2. 4NeoPlex: Mno – ja myslim, ze kdo se jenom trosku zajima o PDA, resp. konkretne primo XDA, tak znacku Eten zna
    Podpora zatim neni nejlepsi, ale to je dano spise tim, ze HTC ma podporu primo nadstandardni (vyjadreno xda-devem a buzzdevem). Takze ve srovnani s HTC maji vicemene vsichni vyrobci horsi podporu…
    A ze ma tento vyrobce v prodeji pouze dva modely – bych rekl, ze to je primo kralovsky pocet – HTC kdyz zacinalo, tak melo taky jenom jeden model (XDA 1, vystridane pozdeji XDA 2, pote vystridano XDA 3 a teprve pak zde byl naraz k XDA 3 prodavan Magician (MDA Compact). Tj. po pomerne dlouhe dobe. Vicemene jeste nedavno melo HTC pouze 2-3 naraz prodavane modely (Wizard (Vario), Universal (MDA Pro) a popr. MDAc/II). A myslim, ze HTC je dost velka firma… takze divat se u Etena na to, ze ma naraz prodavane „pouze“ 2 modely je opravdu nesmysl

  3. beres to moc vazne… a stim kolik lidi zna eten bych si nebyl tak jistej preci jen o mobily se docela zajimam. to k tomu jak sem rikal jenom dva modely bylo mysleno k otmu,ze se nezabyvaj pouze founama,ale delal i jine veci z toho plynouci otazka ohledne podpory…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).