TOPlist

E-Ten představil vylepšený model G500+

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

E-Ten G500+U společnosti E-Ten bývá zvykem vylepšovat svá stávající zařízení. Již dříve jsme se setkali s modelem M600+, který přinesl oproti původnímu M600 několik inovací. Stejný osud potkal i staršího E-Tena G500, který se nyní dočkal vylepšení v podobě modelu G500+. Ten dostal do vínku hned 256MB velkou paměť ROM, 64MB RAM ale zůstalo nezměněno.

Další novinkou u E-Tena G500+ je integrované FM rádio s podporou funkce RDS. Díky RDS je možné na displeji zobrazovat název rádia, krátké informace nebo název aktuálně přehrávané písničky (pokud to právě naladěná stanice podporuje). Tím však výčet změn nového PocketPC končí. Připomeňme si ale některé další parametry E-Tena G500(+).

O rychlou práci v systému Windows Mobile 5.0 Phone edition se bude starat 400Mhz procesor od Samsungu. Displej je samozřejmě dotykový a nabízí QVGA rozlišení, dokáže zobrazit 65k barev a jeho úhlopříčka je 2.8″. Dovoláte se s ním pouze v GSM sítích, a sice v pásmech 850,900, 1800 a 1900Mhz. EDGE bychom hledali marně, proto se budeme muset spokojit jen s GPRS třídy 10. Z bezdrátových spojení je zastoupeno Bluetooth ve verzi 2.0. Velmi zajímavým prvkem, který najdeme i u dalších PPC od E-Tenu, je integrovaný GPS modul s kvalitním čipem SiRF Star III. U modelu G500+ se bude 256MB ROM skvěle hodit pro nahrávání map přímo do přístroje. Fotografie je možné pořizovat 1.3Mpx kamerkou, uživatelská data a aplikace můžete ukládat na paměťové karty typu miniSD.

Pokud se vám nový E-Ten G500+ líbí, pak vás potěším informací, že jej chystá do své nabídky v nadcházejících měsících zařadit i české zastoupení společnosti E-Ten.

1

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku