Domů » Články » Dvorní výrobce Xiaomi odhalil chytré hodinky, bezdrátová sluchátka na spaní a spoustu dalších novinek

Dvorní výrobce Xiaomi odhalil chytré hodinky, bezdrátová sluchátka na spaní a spoustu dalších novinek

Značku Amazfit patrně není potřeba představovat; patří čínské firmě Huami, která je dvorním výrobcem nositelné elektroniky pro Xiaomi. V poslední době se nicméně jména Xiaomi a Huami z jejích produktů vytrácí a značka Amazfit působí marketingově zcela samostatně. Důkazem jsou i čerstvě představené novinky Amazfit T-Rex, Bip S, PowerBuds a ZenBuds.

Amazfit T-Rex

Jako první si představíme odolné hodinky nazvané T-Rex. Jméno nebylo zvoleno proto, že hodinky mají krátké ručičky, ale se nejedná o hodinky pro slečinky. Amazfit T-Rex splňují 12 bodů z armádní specifikace MIL-STD-810G, kromě toho jsou vodotěsné až do 5 ATM.

amazfit t rex 1

Hodinky mají masivní kovové tělo, pod jehož vystouplou lunetu je zanořený 1,3“ AMOLED displej chráněný sklem Gorilla Glass 3. Na hodinkách běží proprietární prostředí výrobce, což znamená nulovou možnost doinstalovat si vlastní aplikace, odměnou však bude vysoká výdrž – vestavěný akumulátor s kapacitou 390 mAh zvládne hodinky živi po dobu až 66 dní (pouze však v režimu hodinek), běžná výdrž se bude pohybovat okolo 20 dní. Pokud se rozhodnete využívat neomezeně integrovanou GPS, můžete počítat s výdrží 20 hodin.

amazfit t rex 2

Hodinky jsou připravené sledovat sportovní aktivity (včetně plavání), či monitorovat tepovou frekvenci; pro tyto účely Huami vyvinulo speciální optický senzor BioTracker, který má zaujmout vysokou přesností. Samozřejmostí je také sledování spánkové aktivity či prosté zasílání notifikací ze spárovaného smartphonu.

amazfit t rex 3

Amazfit T-Rex půjdou do prodeje v pěti sportovních barvách – Camouflage, Iwaguchi, Gun Ash, Khakhi a Army Green, jejich prodejní cena je stanovena na 799 CNY (asi 2 600 korun bez DPH).

amazfit t rex 4

Amazfit Bip S

Druhým představeným produktem jsou překvapivě staré známé hodinky Amazfit Bip. Ty byly poprvé představeny v roce 2018 a našly si spoustu oblíbenců díky zdánlivé podobnosti s Apple Watch velkému transreflexnímu displeji a hlavně velké výdrži.

amazfit bip s 1

Nová verze s přídomkem S se vzhledově a funkčně nijak zásadně nezměnila, hodinky však dostaly větší odolnost IP68 (5ATM), lepší senzor tepové frekvence a efektivnější Bluetooth 5.0, díky čemuž se výdrž zvýšila na neuvěřitelných 40 dní normálního používání. Vestavěná GPS však dokáže tuto výdrž snížit na 22 hodin. Softwarovou novinkou je možnost ovládání hudebního přehrávače na spárovaném smartphonu.

amazfit bip s 2

Amazfit Bip S přijdou na trh v únoru, prodávat se budou za cenu 70 USD (asi 1 600 korun bez DPH). Hodinky zakoupíte v černé, oranžové, růžové a bílé barvě.

Amazfit PowerBuds

Dalším představeným produktem jsou bezdrátová sportovní sluchátka, která mají s hodinkami společný jeden prvek, a tím vestavěný snímač srdeční frekvence. Špuntíky přicházejí v oblázkové krabičce, která může mít stejně jako samotná sluchátka černou nebo bílou barvu. Sluchátka jsou poměrně malá, v krabičce tak najdete ještě dva mosty, se kterými lze obklopit ucho pro větší pocit bezpečí proti vypadnutí.

amazfit powerbuds 1

Každé ze sluchátek má v sobě instalovanou 55mAh baterii, která má zajistit až 8 hodin nepřetržitého poslechu, krabička s akumulátorem o kapacitě 450 mAh pak dokáže tuto výdrž prodloužit až na 16 hodin. Sluchátka se ovládají dotykovými ploškami, vyvolat lze s nimi i asistenty XiaoAI, Siri a Goole Assistant. Sportovce potěší odolnost splňující krytí IP55.

amazfit powerbuds 2

PowerBuds přijdou na trh v bílé, černé a žluté barvě, cena zatím oznámena nebyla.

Amazfit ZenBuds

Poslední novinkou od Amazfitu jsou sluchátka ZenBuds. Rovněž se jedná o špuntíky, které navíc obsahují silikonové poutko pro zapření o ucho. Tato sluchátka nejsou určena ani tak pro sport, jako spíše pro relax; mají perfektně izolovat okolní hluk a dokonce i sledovat spánek a povzbuzovat usínání příjemnými tóny. Díky senzorům sluchátka poznají, kdy upadnete do spánku, v tu chvíli se uspí rovněž.

amazfit zenbuds 1

Huami slibuje až 12 hodin na jedno nabití, přiložená krabička přidá dalších 56 hodin k dobru. Se ZenBuds si tak budete moci užít i mezikontinentální lety. Bohužel ani u těchto sluchátek zatím Amazfit neoznámil cenu a dostupnost.

amazfit zenbuds 2

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).