Dvojitá nabíječka MagSafe nabije iPhone 12 i Apple Watch najednou. Cena je tradičně „applovská“

apple charger duo 3

Apple dnes před polednem odstavil svůj online obchod, aby jej připravil na předobjednávky iPhone 12 Mini a 12 Pro Max. V souvislosti s touto změnou proběhly v obchodě i další změny, mimo jiné do něj byla doplněna Dvojitá nabíječka MagSafe. S ní je možné dobíjet najednou jak nové iPhony, tak i hodinky Apple Watch.

Nabíjení telefonu a hodinek současně bude něco stát

Apple tuto nabíječku ukázal na poslední keynote, avšak neoznámil ani její cenu, ani datum jejího uvedení; možná ze strachu, aby nezopakoval fiasko se zrušenou nabíječkou AirPower. Vzhledem ke zcela jinému principu fungování však nejsou obavy na místě. Dvojitá nabíječka MagSafe se sice zatím neprodává (dostupnost je zatím neznámá), už ale „visí“ v jablečném obchodu vedle cenovky s částkou 3 990 korun.

To je velmi nadsazená cena, vzhledem k tomu, že MagSafe nabíječka k iPhonům stojí 1 190 korun a nabíječku k Apple Watch dostanete zdarma v balení s hodinkami. Jistě, nejedná se o all-in-one řešení, ale úspora je značná. Lépe by Apple udělal, kdyby umožnil nabíjet hodinky přímo ze zad jablečných telefonů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku