TOPlist

Dvě výkonná PocketPC od Gigabytu s Windows Mobile 6 a TV Tunerem

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost Gigabyte Communications představila minulý týden na konferenci 3GSM v Barceloně dvě nová PocketPC, která se mohou pyšnit nadstandardní hardwarovou výbavou a operačním systémem Windows Mobile 6. Je veliká škoda, že se tyto modely nedostanou do České republiky, jelikož zde by si určitě získali své příznivce.

Model Gigabyte g-Smart q60 nabídne výkonný procesor Intel Xscale taktovaný na 520Mhz, o zobrazování se postará dotykový QVGA displej orientovaný do Landscape režimu (320x240px). Kromě podpory klasických tribandových GSM sítí si s q60 zavoláte i ze sítí třetí generace, pro ještě rychlejší přenos dat je připravena technologie HSDPA. Kvůli videohovorům nalezneme na přední straně VGA kamerku, které sekunduje hlavní 2.1Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Výrobce do zařízení nezapomněl integrovat ani GPS přijímač a digitální TV Tuner. Pro lepší příjem televizního signálu v přístroji nalezneme výsuvnou anténu. Pro rychlé psaní textů se nabízí integrovaná QWERTY klávesnice. Zamrzí snad jen absence Wi-Fi a Bluetooth.

Gigabyte g-Smart t600
-

-

Druhou novinkou je Gigabyte g-Smart t600, který rovněž nabídne 520Mhz procesor od Intelu, dotykový displej nabídne VGA rozlišení. T600 dostala do vínku 256MB ROM a 96MB RAM, což je určitě příjemné zlepšení oproti zaběhnutým standardům (které už přestávají stačit). Oproti q60 tento model postrádá podporu UMTS/HSDPA, k dispozici je pouze tribandový GSM modul (EDGE, GPRS). Bezdrátová komunikace je zajištěna modulem Wi-Fi 802.11b/g. Pro příjem digitálního televizního signálu je i zde připravený modul s podporou DVB-H, DVB-T, T-DMB a DAB. Pro pořizování fotografií je připravena 2.1Mpx kamerka. Uvedení obou modelů na asijský trh je plánováno na léto 2007.

Gigabyte g-Smart q60
-

-

Zdroje: MoDaCo, The::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku