Domů » Bleskovky » Dva podobně vypadající kamarádi obelhali odemykání obličejem na Huawei Mate 20 Pro

Dva podobně vypadající kamarádi obelhali odemykání obličejem na Huawei Mate 20 Pro

Apple loni s iPhonem X odstartoval postupné nahrazování čtečky otisků prstů ve smartphonech snímáním obličeje ve 3D, které má být pohodlnější a hlavně prakticky neprolomitelné. Přesto tuto technologii krátce po představení obelhalo několik jednovaječných dvojčat, a dokonce i syn s matkou. Nový Huawei Mate 20 Pro, který využívá podobné technologie, má také problém.

Jeho 3D skener obelhali dva muži z Německa, které mezi sebou nepojí žádné rodinné vazby. Díky poměrně zarostlým obličejům se mohou zdát zdánlivě podobní, ovšem při bližším zkoumání je patrný jiný tvar nosu, úst i očí. To jsou detaily, které by měly 3D skeneru dát jasně najevo, že se nejedná o stejnou osobu, Huawei Mate 20 Pro však rozdíly nerozpoznal. Dvojice dokonce vyzkoušela dva různé telefony, ale výsledek byl stejný.

Face Unlock im Mate 20 Pro: Sind wir etwa Zwillinge?!

Obličejem lze potvrzovat i platby. Přesto není důvod k panice

Huawei Mate 20 Pro se začne prodávat 1. listopadu a všechny současné kusy, včetně toho našeho v redakci, nemají nahraný finální software. Ten by měl podle našich informací výrobce uvolnit v nejbližších dnech a dá se očekávat, že v něm tento neduh bude opraven.

Huawei Mate 20 Pro: recenze

Rozhodně by nebylo fér nyní Huawei pranýřovat za to, že lze odemykání obličejem takto obelstít, zvláště když v telefonech není prodejní verze softwaru. I my v redakci jsme během testování objevili několik softwarových bugů, které by ale do zahájení prodeje měly být odstraněny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
29 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments