Domů » Bleskovky » Druhá generace tabletu Nexus 7 bude představena na Google I/O

Druhá generace tabletu Nexus 7 bude představena na Google I/O

Sedmipalcový Nexus 7 (recenze) se díky svému bezkonkurenčnímu poměru cena/výkon stal jedním z nejoblíbenějších tabletů používajících operační systém Android. V době svého uvedení měl špičkový hardware, který se objevoval i ve dvojnásobně dražších tabletech, dnes je však jeho výkon i spolu s některými dalšími parametry již úspěšně překonán a tak není divu, že se ještě v této polovině roku dočkáme nástupce. Podle informací serveru Digitimes Google opět jedná se společností Asus, jež stála i za výrobou první generace. Oficiálního představení se nejspíše dočkáme na květnové akci Google I/O, kde by se mimo jiné měla ukázat i nová verze operačního systému Android s označením Key Lime Pie. 

Již o první verzi se mluvilo jako o velmi malém tabletu, nástupce by měl jít ještě dál a mimo menší tloušťku by také na rozměrech měl ubrat rámeček okolo displeje, díky čemuž se z Nexusu 7 stane ještě kompaktnější zařízení. Dá se očekávat, že zlepšení se přístroj dočká také po stránce hardwaru a přítomen by mohl být výkonný čipset NVidia Tegra 4, načež kapacita paměti RAM by měla narůst na 2 GB. S nejvyšší pravděpodobností se dočkáme lepšího displeje s fullHD rozlišením, které zatím žádný jiný renomovaný výrobce na sedmipalcový tablet nepřinesl. Skvělou zprávou zůstává i to, že cenovka by stále měla začínat na bezkonkurenčních 199 USD za 16GB variantu.

Google Nexus 7 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

14 komentářů

 1. Lukas (neregistrovaný)

  No hlavne at zachovaji vydrz, nebo ji jeste zlepsi, jinak je mi fullHD k nicemu. U nexusu7 nevidim velke rastry takze by to klidne mohlo zustat u HD. Jestli bude predstaven tak jdu do toho.

 2. JoVym (neregistrovaný)

  taky by mohli delat verzi s 3G (to ja ani nepotrebuju) a hlavne se slotem na pametovku….

  • Verze 3G je (32GB). Google jasně řekl, že paměťovky odpískal.

  • Když už je tak moderní odpískávat pamětovky,mohli by se nasazovat o řády větší kapacity pamětí..

  • htcjirka: Jenže to zase není v zájmu Google, který potřebuje lidi na cloudu, aby bylo kde zobrazovat reklamu. Což u offline obsahu jaksi nelze. Přeci nemůže být pro nikoho překvapení obchodní model Google a funkce Androidu v něm.

  • 3G by se hodilo. Jinak ty jejich navigace apod. jsou v terénu na houby, leda že by člověk používal tethering. 32GB verze 3G má. Co mi ovšem naprosto chybí je HDMI výstup – nemožnost zařízení propojit s tv jako player je zbytečné mínus, a tak snad jediné zařízení, co má snad všechny featury, je Galaxy od Samsungu, ovšem ta cena …

  • Odpískanie pamäťoviek má ale aj trošku iné dôvody.

  • janac_marek: Tak jasně, jsou i technické parametry. Mizerná implementace do systému, nevyjasněné připojení k desktopům, nemožnost zajištění standardizovaného výkonu, složitější návrh zařízení….

   Apple ví, proč udělal co udělal už před lety:-)

 3. Pamatovka nehrozi, tak aspon hdmi ked uz canonical oficialne portuje ubuntu na nexus 7

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).