Druhá generace tabletu Nexus 7 bude představena na Google I/O

Sedmipalcový Nexus 7 (recenze) se díky svému bezkonkurenčnímu poměru cena/výkon stal jedním z nejoblíbenějších tabletů používajících operační systém Android. V době svého uvedení měl špičkový hardware, který se objevoval i ve dvojnásobně dražších tabletech, dnes je však jeho výkon i spolu s některými dalšími parametry již úspěšně překonán a tak není divu, že se ještě v této polovině roku dočkáme nástupce. Podle informací serveru Digitimes Google opět jedná se společností Asus, jež stála i za výrobou první generace. Oficiálního představení se nejspíše dočkáme na květnové akci Google I/O, kde by se mimo jiné měla ukázat i nová verze operačního systému Android s označením Key Lime Pie. 

Již o první verzi se mluvilo jako o velmi malém tabletu, nástupce by měl jít ještě dál a mimo menší tloušťku by také na rozměrech měl ubrat rámeček okolo displeje, díky čemuž se z Nexusu 7 stane ještě kompaktnější zařízení. Dá se očekávat, že zlepšení se přístroj dočká také po stránce hardwaru a přítomen by mohl být výkonný čipset NVidia Tegra 4, načež kapacita paměti RAM by měla narůst na 2 GB. S nejvyšší pravděpodobností se dočkáme lepšího displeje s fullHD rozlišením, které zatím žádný jiný renomovaný výrobce na sedmipalcový tablet nepřinesl. Skvělou zprávou zůstává i to, že cenovka by stále měla začínat na bezkonkurenčních 199 USD za 16GB variantu.

Google Nexus 7 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku