Dříve uniklé screenshoty z Windows Mobile 7 byly skutečné, máme důkaz

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Dříve uniklé screenshoty z Windows Mobile 7 byly skutečné, máme důkazV lednu letošního roku se na internet dostaly první informace a screenshoty o chystaném operačním systému Windows Mobile 7, které měly údajně pocházet z interního dokumentu Microsoftu. Kolem našeho podrobného článku se strhla diskuze na téma, zda jsou informace pravdivé nebo jde o fake. Nyní už víme, že screenshoty skutečně pocházejí ze sedmé verze mobilních Windows, dokazuje to video Microsoftu, ve kterém jsou demonstrovány možnosti jejich nové služby Live Mesh, nové platformy pro sdílení dat mezi zařízeními.

Přiloženému videu věnujte pozornost zejména v čase 1:11, kdy je na záběru vidět komunikátor HTC Touch Dual s Today obrazovkou Windows Mobile 7, a pokud se na záběr podíváme ve zvětšeném obrázku a obrazovku si porovnáme z dříve uniklými screenshoty, zjistíme, že se shodují.

-
Windows Mobile 7 na HTC Touch Dual

Operační systém Windows Mobile 7 zcela změní způsob ovládání všech kapesních počítačů a smartphone telefonů, které jím a potřebným hardwarem budou vybaveny. Celé prostředí systému bude navrženo tak, aby jej bylo možné používat bez nutnosti vytahovat stylus, ke všemu by vám měly stačit pouze prsty. Samozřejmostí bude podpora multidotykového ovládání a gest, pro tyto potřeby budou proto výrobci muset značně upravit displeje ve svých zařízeních, jelikož ty stávající touto technologií nedisponují. Z uniklých screenshotů je patrné, že inovace číhají z každého pixelu. Nový design je svěží a nese se v duchu pestrých Windows Vista, velikost systémových tlačítek je dobře uzpůsobena pro snadné ovládání prsty. Veškeré přechody mezi nabídkami, aplikacemi a položkami v systému budou doplněny o nejrůznější efekty a animace, jen se bojím toho, aby jimi systém nebyl příliš přesycen, i když určitě bude možné tato vylepšení v systému vypnout. Mimochodem, inspirace iPhonem se v nové verzi nezapře.

-
Tohle jsme už někde viděli, že by inspirace iPhonem?

Nabízí se ale otázka, zda je nutné touto cestou optimalizace opravdu jít, zda je opravdu výhodnější ke všemu používat prsty a zcela zapomenout na stylus, který ke kapesním počítačům jednoduše patří. Zajímavá diskuze se o tom vede i v našem fóru. Jedno je ale už teď jisté, Windows Mobile 7 budou mnohem více revoluční, než všechny předchozí verze, a pokud jsou pravdivé i další informace, například že systém podle senzorů pozná, zda jste telefon ukryli do kapsy a podle toho nastaví hlasitější vyzváněcí profil, tak se určitě máme na co těšit.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku