Domů » Bleskovky » Dreadlocks představují české kyberpunkové akční RPG Dex

Dreadlocks představují české kyberpunkové akční RPG Dex

Čeští vývojáři ze studia Dreadlocks oznámili nový připravovaný titul, kterým je akční kyberpunkové RPG Dex. Spolu s horrorovou adventurou Enlightened se tak můžeme v příštím roce těšit na dvě hry pod hlavičkou Dreadlocks.

   

Dle slov autorů i informací dostupných na oficiálním českém webu je nač se těšit – v plánu je „mysticko-undergroundový příběh“ s  větvenými dialogy, možnost vícero řešení jednotlivých úkolů a otevřenost herního světa. Již teď je jasné, že pokud se plány vývojářů z Dreadlocks vydaří, mohl by Dex být zajímavým kouskem a netradičním žánrovým mixem. Důraz na hratelnost, propracovaný soubojový i RPG systém a příběh z temně laděného kyberpunku. Vizuální zpracování, patrné z dostupných obrázků, je taktéž působivé a kombinuje atmosféru sci-fi prostředí se stylem automatových mlátiček z 90. let.  

 

Prozatím jsou k dispozici jen oficiální informace na webu, česky dabované příběhové intro a několik obrázků. Dle slov autorů se na další poodhalení Dexu můžeme těšit již v lednu 2013, první veřejná hratelná betaverze je chystána na přelom ledna a února. Kromě verze pro Android a iOS bude hra k dispozici pro PC i Mac.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Tak žádný obrázek ani políčko z videa neukazuje ani na mrť, co by si zasloužilo byť jediné písmeno z „R P G“ :-), ale nechme se překvapit a rozhodně se těším (pokud to skutečně potká to RPG:-) ).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).