Domů » Bleskovky » Dostatek konzolí nebude ani příští rok, tvrdí šéf Xboxu

Dostatek konzolí nebude ani příští rok, tvrdí šéf Xboxu

Ačkoliv Sony nedávno informovalo o tom, že problémy s dostupností konzolí PlayStation brzy skončí, zdá se, že fanoušci konzolí stále nemají plně vyhráno. Vedoucí divize Xbox Phil Spencer totiž v rozhovoru pro The Wrap přiznal, že nové konzole Xbox bude obtížné zakoupit i v příštím roce.

Xbox Series X Uvod
Xbox Series X

Spencer tvrdí, že nejde jen o čipy, ale celý problém je komplexnější a nebude možné jej vyřešit do konce roku a pravděpodobně bude pokračovat i v roce 2022.

Nedostatek čipů některé společnosti omezuje už více než rok a půl. Kromě herních konzolí jsou problémy i v automobilkách a taktéž u výrobců grafických karet. Spencer navíc není sám, ale jeho predikce potvrdila i společnost TSMC.

Xbox Series S 16
Xbox Series S

I tento gigant na poli polovodičových součástek přiznává, že problémy s nedostatkem zboží budeme řešit ještě v průběhu příštího roku. Rovněž Nvidia potvrdila, že některé grafické karty nebudou dostupné ani v řadu několika měsíců. Hráči se tedy budou muset obrnit trpělivostí.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. Series S mi pride celkom dostupna a tak nejak sa s tym da fungovat.

    Akurat by to uz konecne chcelo povolit plnohodnotne rozsirenie uloziska. Snad to bude dostupne coskoro.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).