Domů » Bleskovky » Dostane Nintendo Switch OLED displej? Představení nové verze je na spadnutí

Dostane Nintendo Switch OLED displej? Představení nové verze je na spadnutí

Herní konzole Nintendo Switch je pro japonského herního giganta trefa do černého. Po vlažně přijaté konzoli Wii U se mu opět podařilo vytvořit produkt, který se od tradičních herních zařízení dostatečně odlišuje, aniž by tím utrpěla jeho popularita. Původní Nintendo Switch se jedné změny už dočkal, když na trh přišla odlehčená verze s přídomkem Lite. Nyní se spekuluje o další verzi, tentokrát o něco lepší.

Nintendo Switch Lite 1
Nintendo Switch Lite

Dle informací agentury Bloomberg by Nintendo mělo někdy v září či říjnu nasadit do své konzole OLED displej, přičemž výroba by měla započít už v červenci. Kromě nového typu displeje bychom se mohli dočkat také lepšího čipu od Nvidie, který by nahradil stárnoucí Tegru X1 a umožnil podporu technologie DLSS a hraní ve 4K.

nintendo switch joy con unsplash 2
Nintendo Switch

Dodavatelé Nintenda podle informací Bloombergu věří, že dokáží splnit své závazky i přes globální nedostatek komponent. Představení výkonnějšího Nintenda Switch bychom se měli dočkat před zahájením herní výstavy E3, která začíná 12. června.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).