TOPlist

Dostane Galaxy Z Fold 5 lepší fotoaparát? Uznávaný leaker odhalil nové detaily

Samsung Galaxy Z Fold 4 na oficiálním snímku
  • Samsung hodlá zachovat parametry hlavního fotoaparátu i u příští generace
  • Použití 200Mpx ISOCELL HP2 z Galaxy S23 Ultra je údajně „nemožné“

Současná generace ohebných telefonů od Samsungu patří mezi ta nejpokročilejší zařízení na trhu. Není proto divu, že jihokorejská společnost nechce příliš experimentovat a zbytečnými chybami přijít o svůj náskok, alespoň podle posledních informací. Chystaný Galaxy Z Fold 5 sice nejspíše dostane přepracovaný mechanismus kloubu, nicméně v jednom zásadním parametru bychom se změny dočkat neměli.

Oním parametrem je hlavní fotoaparát, který by měl využívat fotočip ISOCELL GN3 s rozlišením 50 Mpx, tedy stejný, jako v případě současné generace Galaxy Z Fold 4. Informace pochází od poměrně spolehlivého zdroje, kterým je čínský leaker Ice Universe. Podle něj Samsung vyhodnotil, že použití 200Mpx čipu ISOCELL HP2, který je hlavním tahákem Galaxy S23 Ultra, není v případě ohebného smartphonu možná. Jestli je důvodem vysoká cena, designová omezení nebo něco zcela jiného, bohužel neupřesnil.Samsung Galaxy Z Fold 4Nepřehlédněte

Galaxy Z Fold 5: na povrch vyplouvají první detaily

Současná vlajková skládačka sice nefotí zrovna špatně, přesto jsou fotoaparáty jednou z velkých slabin oproti telefonům s klasickou konstrukcí. Ačkoli Samsung jistě vylepší svůj software a použití stejného fotočipu nemusí nutně znamenat stejné výsledky, nasazení vlajkového ISOCELL HP2 by konkurenci vzalo vítr z plachet.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku