TOPlist

Galaxy Z Fold 5: na povrch vyplouvají první detaily

Samsung Galaxy Z Fold 4
  • Samsung dokončil vývoj svých letošních skládaček
  • Galaxy Z Fold 5 dostane stejný vnější displej jako loňský model

Samsung v létě představí novou generaci svých ohebných smartphonů Galaxy Z Fold a Z Flip. Loňské modely nepřinesly nijak velká mezigenerační vylepšení, doufáme tedy, že letos Samsung najde větší odvahu něco změnit.

Podle obvykle přesného informátora Ice Universe již má Samsung vývoj obou telefonů prakticky dokončený – minimálně design je již hotov a měnit se nebude.

Ice Universe prý rovněž zná většinu parametrů, avšak překvapivě je zatím ještě neprozradil. Pochlubil se pouze tím, že vnější obrazovka Galaxy Z Fold 5 si ponechá úhlopříčku 6,2″.

Spekuluje se, že Galaxy Z Fold 5 dostane zbrusu nový kloub, který minimalizuje viditelnou rýhu v ohebném displeji. Na svět se také dostaly informace o paměťových variantách – telefon bude údajně k dispozici s 256 a 512GB paměti, popř. s 1TB úložištěm. K odhalení nových skládaček od Samsungu pravděpodobně dojde v polovině srpna letošního roku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku