Domů » Články » Dorothy: Nový internetový prohlížeč s jádrem WebKit se představuje

Dorothy: Nový internetový prohlížeč s jádrem WebKit se představuje

Dorothy: Nový internetový prohlížeč s WebKit jádrem se představujeVývojáři ze společnosti Company 100 představili nový internetový prohlížeč Dorothy, který určený pro systém Windows Mobile 6.1 a vyšší. Prohlížeč pro vykreslování webových stránek používá oblíbený WebKit a autoři se chlubí především rychlostí; Dorothy je prý až o 300% svižnější, než Opera Mobile 9.5 (mimochodem v logu prohlížeče je písmenko D vytvořeno téměř stejným stylem, jako to má Opera). Jádro WebKit se používá například u iPhonu, Palmu Pre, prohlížeče Google Chrome a dalších a za dobu své existence se stalo velmi využívané. Aktuální beta verze prohlížeče (0.2.1) je určena jen pro komunikátory s WVGA displejem, v minimálních požadavcích je rovněž zmíněn 400+ MHz procesor. Velmi dobře funguje například na zařízeních HTC Touch HD, Touch Pro2/Diamond2 nebo SE Xperia X1.

Podle serveru FuzeMobility má Dorothy našlápnuto správným směrem. Renderování stránek je rychlé a problémy nenastávají ani s vykreslování, nicméně na spoustě dalších věcí je ještě potřeba zapracovat (kinetické skrolování, nejasnosti v nastavení…). Uživatelské prostředí prohlížeče je pěkně upraveno pro snadné ovládání pomocí prstů. Pěvně věřím, že s novými verzemi přibude podpora pro QVGA a VGA displeje, díky které by se Dorothy mohl mnohem lépe rozšířit mezi uživatelskou komunitou. Výrobce se nebrání ani novým nápadům, kterými by se dal Dorothy vylepšit; pokud máte v hlavě nějakou zajímavou myšlenku, napište jim.

- - - -

Klíčové vlastnosti Dorothy browser 0.2.1:
– podpora zoomování
– landscape/portrait režim
– historie a záložky
– jádro WebKit
– podpora pouze pro WVGA rozlišení
– pěkné uživatelské rozhraní

Aktuální verzi si můžete vyzkoušet až po registraci na webu výrobce, na e-mail vám následně přijde odkaz pro stažení aplikace. Případně můžete využít tento link, za který děkuji našemu čtenáři s přezdívkou radospol.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

  1. Jirko,ten link ma expiracku 24 hodin,takze je nefunkcny. Kazdy link po zaregistrovani co vam dojde mailom ma platnost 24 hodin.

  2. Díky za upozornění, zatím je funkční, pak jej odstraním z článku

  3. Zatím tam sice nejmíň půlka věcí vůbec nefunguje, ale vypadá to dost nadějně.

  4. Taky se vracím na operu nějak mě to nenadchlo.

  5. Je to raná beta, takže jsem nečekal že to bude použitelné. Dorothy je hodně rychlá, potěšila. Ale některé funkce jí chybí – zalamování textu, taby. Takže jsem se také vrátil k IEmobile.

  6. Takze skusil som to na Toshiba G900. vsetko ok, az na to, ze po nacitani stranky ju nezobrazi. Zostane len bielo. :(

  7. naozaj nic moc… este aj font a farba D-cka je odkukana od Opery?!

  8. takovy kvalitni prohlizec na webkitu maji uz davno Android telefony, Symbiany, iPhony … nemam duvod cekat na nejakou nahrazku se kterou microsoft chyta dalsi vlak ktery mu ujel

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).