Dorothy: Nový internetový prohlížeč s jádrem WebKit se představuje

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Dorothy: Nový internetový prohlížeč s WebKit jádrem se představujeVývojáři ze společnosti Company 100 představili nový internetový prohlížeč Dorothy, který určený pro systém Windows Mobile 6.1 a vyšší. Prohlížeč pro vykreslování webových stránek používá oblíbený WebKit a autoři se chlubí především rychlostí; Dorothy je prý až o 300% svižnější, než Opera Mobile 9.5 (mimochodem v logu prohlížeče je písmenko D vytvořeno téměř stejným stylem, jako to má Opera). Jádro WebKit se používá například u iPhonu, Palmu Pre, prohlížeče Google Chrome a dalších a za dobu své existence se stalo velmi využívané. Aktuální beta verze prohlížeče (0.2.1) je určena jen pro komunikátory s WVGA displejem, v minimálních požadavcích je rovněž zmíněn 400+ MHz procesor. Velmi dobře funguje například na zařízeních HTC Touch HD, Touch Pro2/Diamond2 nebo SE Xperia X1.

Podle serveru FuzeMobility má Dorothy našlápnuto správným směrem. Renderování stránek je rychlé a problémy nenastávají ani s vykreslování, nicméně na spoustě dalších věcí je ještě potřeba zapracovat (kinetické skrolování, nejasnosti v nastavení…). Uživatelské prostředí prohlížeče je pěkně upraveno pro snadné ovládání pomocí prstů. Pěvně věřím, že s novými verzemi přibude podpora pro QVGA a VGA displeje, díky které by se Dorothy mohl mnohem lépe rozšířit mezi uživatelskou komunitou. Výrobce se nebrání ani novým nápadům, kterými by se dal Dorothy vylepšit; pokud máte v hlavě nějakou zajímavou myšlenku, napište jim.

- - - -

Klíčové vlastnosti Dorothy browser 0.2.1:
– podpora zoomování
– landscape/portrait režim
– historie a záložky
– jádro WebKit
– podpora pouze pro WVGA rozlišení
– pěkné uživatelské rozhraní

Aktuální verzi si můžete vyzkoušet až po registraci na webu výrobce, na e-mail vám následně přijde odkaz pro stažení aplikace. Případně můžete využít tento link, za který děkuji našemu čtenáři s přezdívkou radospol.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku