Domů » Bleskovky » Dorazí Galaxy S9 už v lednu? Samsung zahájil výrobu 2. generace 10nm čipsetů

Dorazí Galaxy S9 už v lednu? Samsung zahájil výrobu 2. generace 10nm čipsetů

Společnost Samsung na svých stránkách zveřejnila informaci o zahájení masové produkce nových čipsetů postavených druhou generací 10nm FinFET procesu (10LPP). Ty budou pohánět i chystané vlajkové smartphony Galaxy S9 a S9+, jejich spekulované brzké lednové uvedení tak opět začíná dávat větší smysl.

Samsung Galaxy S9 (fanouškovský render)

Samsung se chlubí, že nový výrobní proces přinese novým zařízením o 10 procent vyšší výkon a o 15 procent menší nároky na energii. Výrobu nových čipů bude mimo jiné zajišťovat i nejnovější výrobní linka společnosti Samsung S3 v Hwaseongum, kde budou v budoucnu vznikat i 7nm čipsety vyrobené novou EUV (Extreme Ultra Violet) technologií.

Ani současná technologie LPP však ještě nedosáhla svého vrcholu, Samsung ji již dokázal posunout na úroveň 8LPP, do reálných zařízení se však zřejmě dostane až později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments