Domů » Bleskovky » Donald Trump chce začít streamovat. Založil si účet na Twitchi

Donald Trump chce začít streamovat. Založil si účet na Twitchi

Donald Trump se proslavil svým intenzivním využíváním Twitteru, který proměnil v hlavní komunikační nástroj Bílého domu. Jeho tweety pokrývají široké spektrum témat, od hodnocení médií po změny zahraniční politiky USA.

Nyní americký prezident zamířil na další platformu. Tou se trochu překvapivě stala streamovací služba Twitch, kterou používají především hráči. Má to ale svůj důvod.

Virtuální kampaň

Donald Trump po svém zvolení v podstatě nikdy nepřestal s kampaní. Neustále objíždí všechny kouty USA a na sportovních stadionech pořádá masová setkání se svými příznivci. S nadcházející kampaní za znovuzvolení počet těchto setkání ještě stoupne. A právě tyto akce bude nově oficiální profil DonaldTrump vysílat i živě. Ostatně, první už streamována byla a soudě dle množství komunitních klipů, vzbudila na platformě vcelku slušný zájem.

trump twitch
Takto vypadal první stream na oficiálním Twitch účtu Donalda Trumpa

S nápadem streamovat svá vystoupení na Twitchi však přišel už o něco dříve Trumpův možný protikandidát, socialista Bernie Sanders. Ten už na Twitchi získal necelých 90 tisíc sledujících, což je aktuálně asi o třetinu více, než má Donald Trump. Nutno ale říct, že rozdíl rychle klesá.

Rozhodnutí živě streamovat své akce právě na víceméně herní platformě Twitch se může na první pohled jevit jako trochu zvláštní. Jde však zřejmě o dobře promyšlený tah, Trump si totiž je vědom, některé online komunity ze sítí jako Reddit nebo 4chan patří mezi jeho fanoušky. Několikrát ostatně i sdílel nějaký mem pocházející pravděpodobně z těchto končin internetu. A průnik na široce populární Twitch může teoreticky pomoci získat nové voliče mezi mladou generací, která může ocenit jeho někdy poněkud excentrická vystoupení na vysílaných akcích.

Twitch je ideální i z technického hlediska. Záznamy jsou po ukončení livestreamu dostupné v dobré kvalitě a každý si je může pustit, nebo z nich vytvářet krátké klipy. Bílý dům se tak nemusí spoléhat na pokrytí tradičních televizí, které nezřídka kdy neváhají obsah stříhat podle svých potřeb.

Celá věc má i jeden pikantní aspekt: Twitch patří Amazonu. A ten zase ovládá Jeff Bezos, mimo jiné vlastník The Washington Post. A právě tyto noviny sklízejí na Twitteru prezidenta USA kritiku asi nejčastěji.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Chce dopadnout jako náš šašek Soukup ? Hodně štěstí 🤣🤣 každý ho vyhejtuje a bude to nejhůře hodnocený člověk na Twitch 🤣

aod
Anonym
aod

A kdyby vsichni ti dementi vedeli, jak s nima toci, jak kolikrat schvalne rekne nejakou blbost a pak se smeje, jak ti blbecci zuri a nic jineho nezmuzou.