Cena:

Domácnost budoucnosti podle Samsungu. Staré telefony dostanou nový život

CES 2021 Samsung Press Conference Bringing AI and Robots to Daily Life

Korejský Samsung pojal letošní virtuální veletrh CES opravdu velkolepě. Přivezl spoustu elektronických novinek, kterými bude možné v letošním roce vybavit chytrou domácnost.

Spousta nových televizorů s koučem uvnitř

V nabídce Samsungu se například letos objeví spousta nových televizorů. Nejnovějším přírůstkem je model MICRO LED 110“, který jsme si představili v samostatném článku, chybět však nebude ani řada běžnějších televizorů z rodiny Lifestyle TV – The Serif, The Frame, The Sero nebo „exteriérová“ The Terrace.

CES2021 Neo QLED

Pro nové televizory připravuje Samsung službu Health Smart Trainer, což není nic jiného, než soukromý videokouč, který se v době koronavirové postará o vaši kondici. Od svého virtuálního trenéra navíc budete dostávat zpětnou vazbu na vaše cvičení, abyste měli jistotu, že vše děláte správě.

Pomocníci do kuchyně

Novinkou je také nová lednice Bespoke 4-Door Flex, kterou si každý může díky vyměnitelným panelům upravit na míru. Lednice má pokročilý výrobník ledu vyrábějící různé druhy ledových kostek, a k dispozici je i nové nápojové centrum, díky kterému se uživatel snadno dostane k zásobníku na vodu a automaticky doplňovanému džbánku.

CES2021 Bespoke

V kuchyni oceníte novou službu SmartThings Cooking, která je propojená s plánovačem Meal Planner. Díky využití systému Whisk Food a umělé inteligence umí služba navrhnout týdenní jídelníček, vygenerovat seznam potřených ingrediencí a dokonce jej zaslat do vámi vybraného eshopu s potravinami. Recepty lze navíc sdílet s připojenými kuchyňskými spotřebiči značky Samsung.

Svěřte uklízení do rukou robotům

Samsung na CES rovněž ukázal novinky z oblasti robotiky. Mezi ně patří i nový robotický vysavač JetBot 90 AI+, který umí rozpoznávat objekty (včetně drobných předmětů a kabelů) a díky tomu se umí vyhýbat překážkám a vybírat optimální cestu k vysávání. Vysavač je dále vybaven kamerou, díky které vám může hlídat domácnost, když v ní zrovna nejste.

CES2021 JetBot 90 AI

Druhým představeným robotem je Bot Handy, který díky končetinám dokáže zvedat ze země různé předměty. Robot rozpozná materiály i hmotnost jednotlivých předmětů, a tak dokáže zvolit způsob úchopu a optimální sílu, aby je přemístil, ale nepoškodil. Samsung v tiskové zprávě dokonce hovoří i o vyklízení myčky nádobí, i když z toho bychom měli mírné obavy.

CES 2021 Samsung Press Conference Bringing AI and Robots to Daily Life

Samsung na CES ukázal nové technologie, díky kterým má být soužití robotů a lidí v jedné domácnosti přirozené. Technologie Bot Care například využívá umělou inteligenci, díky které má robot reagovat na chování svého majitele a přizpůsobovat se jeho zvykům.

Dejte svému starému telefonu nový život

Hodně skloňovaným tématem se stala i péče o životní prostředí. Samsung chce do této oblasti přispívat na několika frontách, počínaje ekologičtějším balením svých produktů, konče druhotným využíváním již nepoužívaných zařízení.

CES2021 Galaxy Upcycling

V rámci programu Samsung Upcycling at Home bude možné vybavit staré smartphony rodiny Samsung Galaxy aktualizací, která je bude moci upravit pro jiný účel, např. na chůvičku pro děti nebo k automatizaci či zabezpečení domácnosti. Samsung bohužel zatím nezveřejnil, kdy bude tento program spuštěný naplno, nápad je to ale rozhodně zajímavý.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.