Doklady, prosím. Herní pecka Papers, Please téměř po deseti letech od vydání dorazí na mobily

papers please

Před necelými deseti lety vývojář Lucas Pope uhranul nezávislou videoherní scénu dystopickým dramatem imigračního úředníka, který kontroluje dokumenty a rozhoduje o tom, koho vpustí do fiktivní socialistické země Arstotzka, a kdo naopak musí zůstat před jejími branami. Téměř po dekádě od původního vydání se nyní úspěšný titul podívá také na mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. Stane se tak už 5. srpna.

Kapesní Papers, Please

Pope na konverzi pro mobilní platformy pracoval přibližně osm měsíců, během nichž vylepšoval zejména uživatelské prostředí a prováděl drobné úpravy, aby hra správně fungovala na menších obrazovkách. „Mám velmi špatný zrak, a i proto jsem se snažil, aby hra na displeji telefonu působila přirozeně, čemuž jsem uživatelské rozhraní podřídil,“ vysvětlil tvůrce na Twitteru.house of the dragon game of thronesNepřehlédněte

Pokračování Hry o trůny vypadá slibně, trailer na Rod draka konečně ukázal létající monstra

V případě zařízení od Applu však nepůjde o úplnou premiéru. Ve verzi pro iPad totiž hra vyšla už v roce 2014 a Pope přislíbil, že její majitelé se k mobilní předělávce dostanou zdarma.

V tuto chvíli se tak nabízí pouze jediná otázka, a to zda se někdy dočkají rovněž majitelé konzolí. „V roce 2031,“ napsal s nadsázkou Pope v jednom z následujících tweetů.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku