TOPlist

Dočkáme se Windows Mobile 6.5? Motorola tvrdí, že ano

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Dočkáme se Windows Mobile 6.5, Motorola tvrdí, že anoMotorola se chystá v Seattlu otevřít novou pobočku, ve které by společně s Microsoftem měli pracovat na vylepšování operačního systému Windows Mobile, alespoň tak to Motorola tvrdí. Tento výrobce mobilních telefonů a komunikátorů očekává, že první telefon postavený na Windows Mobile 6.5, uvede na trh v druhé polovině roku 2009, v plánu je i zařízení s Androidem, které by mělo stihnout příští letní prázdniny.

Sanjay Jha, Motorola CEO se nechal slyšet, že Windows Mobile 6 nepřinesl takové změny, které by mohli konkurovat například iPhonu (s tím tedy rozhodně nesouhlasím, každý systém má trochu jinou cílovou skupinu uživatelů a každý má své klady a zápory). Sedmá verze WM bude k dispozici až za velmi dlouho, a tak chce Motorola tuto mezeru vyplnit verzí s označením 6.5. Hezké plány, je mi ale divné, že tato slova neslyšíme přímo od Microsoftu, ale pokud je tato verze skutečně v přípravě a přinese alespoň nějaká zajímavá vylepšení, pak to bude jedině dobře. Určitě bych ale neočekával žádné dramatické změny, jako je změna prostředí, do jádra se dle mého názoru až tak moc zasahovat nebude a veškeré úsilí bude tedy soustředěno spíše na obohacení softwarové části o nové programy.

Pokud se slova Motoroly opravdu potvrdí a zařízení s Windows Mobile 6.5 bude představeno \”někdy” v průběhu druhé poloviny roku 2009, pak lze reálné uvedení na trh očekávat nejdříve v listopadu či prosinci, což je tedy téměř rok čekání. Možná bych raději slyšel o tom, že se Microsoft více soustředí na vývoj WM7 a že se jejich vydání dočkáme dříve, než na avizovaný rok 2010. Uvidíme, jak to tedy s verzí 6.5 dopadne, ale vzpomeňme na letošní únor, kdy se do oběhu dostala informace, že už Xperia poběží na nové verzi WM, ale skutečnost byla zcela jiná a možná z tohoto důvodu jsem k WM6.5 trochu skeptický.

Zdroje: PocketPCthoughts, MSmobiles, PCmag

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku