Domů » Bleskovky » Dočkáme se letos Apple Watch 2 nebo nového zařízení pro podrobné monitorování zdraví?

Dočkáme se letos Apple Watch 2 nebo nového zařízení pro podrobné monitorování zdraví?

Nejnovější spekulace pocházející takřka ze všech zahraničních zdrojů se shodují v tom, že se cupertinská společnost Apple rozhodla pracovat na zcela novém zařízení, které je interně označováno jako tzv. „non-watch“ produkt. Tento nový druh produktu by měl na trhu zaujmout místo plnohodnotného pomocníka pro sledování vašeho zdravého životního stylu a nabídnout má technologie pro měření srdečního tepu, krevního cukru a mnoho dalších.

V novém zařízení by měly být vidět nejnovější technologie Applu, na kterých společnost pracuje již několik let. „Hodinky“ by se měly zaměřovat čistě na zdravý životní styl a zároveň by měly nabídnout sérii již známých technologií. Jednou z nich bude například 3D Touch (technologie na rozpoznávání síly dotyku), které má sehrát klíčovou roli v ovládání a používání zařízení. Apple má údajně nasmlouvané i dodavatele komponent, mezi kterými jsou firmy TSMC, Foxconn, TPK, Zhen Ding Technology a řada dalších.

zdravicko

Tyto nové informace (spekulace) jsou však v přímém kontrastu s informacemi od známého analytika Ming-Chi Kua, který tvrdí, že dalším zařízením pro sledování zdraví člověka budou nástupci Apple Watch – Apple Watch 2. Ty by se měly evolučně posunout vpřed a Kuo zmiňuje především vylepšení na straně GPS.

Že se blíží čas představení nových Apple Watch potvrzuje i fakt, že je značná část hodinek aktuálně nedostupná a několik dalších verzí ukazují dobu dodání mezi 4 až 6 týdny.

Ať už se americká společnost Apple chystá v následujících letech představovat pouze hodinky Apple Watch, které bude postupně vylepšovat, nebo se chystá vyrazit do boje se zcela novým zařízením, pro firmu to bude tak či onak logický krok, neboť trh se zaměřením na fitness doplňky poslední dobou stále roste.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).