Dobré zprávy vespolek! Legendární seriál Futurama se vrací a možná dorazí i do Česka

futurama

Patrně každý technologický nadšenec zná animovaný seriál Futurama z pera Matta Groeninga, který stojí za seriály Simpsonovi či Disenchantment. Když Futurama v roce 2013 skončila desátou řadou, spousta fanoušků byla zklamaná, a to včetně autorů seriálu, ostatně v Simpsonových se nejednou objevila narážka na zrušení oblíbeného sci-fi sitcomu. Nyní mohou autoři konečně prohlásit „Dobré zprávy vespolek!“, neboť Futurama dostane další řadu.

Osmá řada seriálu bude mít 20 dílů, na kterých se bude podílet většina původních dabérů včetně Billyho Westa (Fry), Katey Sagalové (Leela), Tress MacNeillové (Máma a celá řada dalších postav), Maurice LaMarcha (Kif), Lauren Tomové (Amy), Phila LaMarra (Hermes) či Davida Hermana (Scruffy). Jediný otazník visí nad Johnem DiMaggiem, který propůjčil svůj hlas robotu Benderovi.

futurama hulu
Do sci-fi sitcomu Futurama se vrátí původní autoři i dabéři

„Je mi opravdovou ctí oznámit triumfální návrat Futuramy ještě jednou, než nás opět znenadání zruší,“ řekl Matt Groening pro magazín Variety, čímž reagoval na problémy spojené s televizní stanicí Fox, která odmítla hrát díly Futuramy v konkrétních časech, což vyústilo v první ukončení série. V roce 2009 Futuramu převzala stanice Comedy Central, nicméně i ta ji o čtyři roky později ukončila.

Nová řada Futuramy pravděpodobně zamíří také do Česka

Pakliže vše poběží jako po drátkách, objeví se nová řada seriálu Futurama na streamovací platformě Hulu už příští rok, přičemž produkce seriálu začne už tento měsíc. Ačkoli služba Hulu není v Česku oficiálně dostupná, spadá do portfolia giganta Disney, jehož služba Disney+ vstoupí na náš trh už letos v létě. Je tak velmi pravděpodobné, že se nových dobrodružství posádky lodi Planet Express dočkáme také u nás.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku