Domů » Bleskovky » Do boje proti drogovým kartelům. Call of Duty se příští rok vrátí k sérii Modern Warfare

Do boje proti drogovým kartelům. Call of Duty se příští rok vrátí k sérii Modern Warfare

Letošní díl úspěšné série stříleček Call of Duty už známe. Hra s podtitulem Vanguard nás 5. listopadu opět zavede na bojiště druhé světové války. Už nyní se však začínají objevovat první spekulace o pokračování, které si budeme moci vyzkoušet v následujícím roce. Podle důvěryhodných zdrojů serveru VGC a insidera Toma Hendersona půjde o Modern Warfare 2.

call of duty modern warfare

Právě podle Toma Hendersona, který v minulosti přinesl správné informace třeba o letošním Battlefieldu, se hra schovává pod krycím jménem Project Cortez. Ve skutečnosti by mělo jít o přímé pokračování úspěšně restartované série Modern Warfare z roku 2019.

Kapitán Price vs. drogová mafie?

Hra by měla obsahovat příběhovou kampaň, v níž speciální americké jednotky povedou skrytou válku proti kolumbijským drogovým kartelům. Kódové označení Project Cortez by mohlo odkazovat k filmu Jasné Nebezpečí (1994) s Harrisonem Fordem, ve kterém vystupuje záporná postava jménem plukovník Felix Cortez.

Nic než Call of Duty

Podobně jako předchozí díl i pokračování vzniká primárně ve studiu Infinity Ward. Na hře se však patrně už nyní podílejí stovky vývojářů z dalších studií napříč společností Activision.

Tip: Vzniká remake legendárního RPG Knights of the Old Republic. Majitelé Xboxu se ale radovat nebudou

Sérii Call of Duty se ostatně v současnosti věnují všechna interní studia Activisionu. Podle hrubých odhadů by mělo jít přibližně o 2000 vývojářů, kteří pracují na nových dílech, mobilní verzi či battle-royale režimu Warzone.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).