DJI odhalilo nový dron Mini 3. Boduje v poměru ceny a výkonu

DJI Mini 3 Outdoor KV Standalone with RC N1
  • Mini 3 vychází z dražšího Mini 3 Pro
  • Záznam videa bude možný ve 4K při 30 snímcích za sekundu
  • Na trh dorazí na začátku roku 2023

DJI dnes konečně oficiálně odhalilo očekávaný přírůstek do modelové řady Mini. Nový model Mini 3 nadále spadá do hmotnostní kategorie pod 250 gramů a drží si i své kompaktní rozměry.

Z hlediska letových schopností se můžeme těšit na 38 minut ve vzduchu při použití standardní baterie, přičemž ta větší umožní až 51 minut letu. Samozřejmostí jsou funkce pro automatický vzlet dronu i jeho bezpečný návrat (RTH). Ve vzduchu odolá větru o rychlosti 10,7 m/s.

Co se týče fotografických parametrů, musíme zmínit 1/1,3“ senzor, který zvládá záznam 4K videa při 30 snímcích za sekundu v HDR. Fotografie mohou mít rozlišení 12 až 48 Mpx. Z hlediska šířky záběru lze pokrýt úhel až 180° a k dispozici je také digitální zoom. Těšit se můžeme i na režim Quickshoots, který nabízí předprogramované typy záběrů a zjednoduší tak natáčení například v horších podmínkách. Dále DJI slibuje přenos videa v kvalitě 720p při frekvenci 30 fps, a to až na vzdálenost 10 km.

DJI Mini 3 Outdoor Promotional Images beach 7 of 11 1

Ačkoliv zatím nemáme oficiální české ceny, můžeme se odpíchnout od těch evropských. Základní verze dronu bez ovladače vyjde na 439 eur, což v přepočtu dělá asi 10 700 Kč. Za levnější ovladač RC-N1 si připlatíte necelých 3 500 korun a za dražší RC pak zhruba 7 600 korun. Nejobsáhlejší varianta s množstvím příslušenství pak bude stát něco přes 22 tisíc.

Cena je tedy oproti DJI Mini 3 Pro určitě zajímavá. Nesmíme však zapomenout, že model Pro nabízí například 4K video při 60 snímcích za sekundu (při deaktivovaném HDR) nebo senzory pro uhýbání překážkám. Pokud jste si každopádně DJI Mini 3 vysnili pod stromeček, nepotěšíme vás – první kusy by měly být k dispozici až na začátku příštího roku.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku