DJI Mini 3 Pro má mnoho funkcí i lepší výdrž, ale bohužel i vyšší cenu

dji Mini 3 Pro

před měsícem jste si mohli přečíst o některých parametrech očekávaného dronu DJI Mini 3 Pro. Nyní jsme se dočkali oficiálního představení a kromě hromady nových funkcí je známá také cena. Ta oproti předchůdci Mini 2 stoupla o zhruba 8 tisíc korun. Za levnější variantu s ovladačem RC-N1 tedy zaplatíte 21 900 korun včetně DPH, přičemž dražší varianta s lepším ovladačem RC vyjde na 25 900 korun včetně DPH. Co za tuto cenu nový produkt v portfoliu DJI nabídne?

DJI Mini 3 Pro Battery Plus
DJI Mini 3 Pro

V první řadě je nutno zmínit, že Mini je stále mini. Hmotnostně opět spadá do kategorie pod 250 gramů a ani fyzické rozměry se nijak zvláště nezměnily – dron stále představuje nejmenší model v nabídce čínského výrobce. Novinkou je funkce z většího dronu Mavic Pro, která umožní pootočit kameru o 90° a vytvářet tak i vertikální obsah pro sociální sítě.

Větší snímač s rozměrem 1/1,3″ zvládá natáčet video v kvalitě 4K při 60 fps, byť u HDR záznamu klesne snímkování na polovinu. Maximální rozlišení kamery je 48 Mpx a světelnost f/1.7 umožní pořízení lepších záběrů především při natáčení a focení v horších světelných podmínkách. Plochý barevný profil pak využijí především ti, kteří výsledky postprodukují.

Dji RC N1 RC
Dvě varianty ovladačů: DJI RC-N1 a DJI RC

Velkou novinkou jsou také senzory, pomocí kterých se dron vyhne překážkám. Díky tomu se můžeme těšit na autonomní módy letu, jako je Spotlight 2.0. Tato funkce umožní maximální soustředění na pilotování, přičemž kamera si drží v záběru předem zvolený objekt. Point of Interest 3.0 zase dokonale obkrouží sledovaný objekt a ActiveTrack 4.0 nabídne automatické sledování pohybujícího se objektu, například auta za jízdy.

K dispozici jsou dvě varianty baterií, přičemž obě ve výdrži překonávají předchůdce Mini 2. U levnější varianty se bavíme o době letu 34 minut. K dispozici je také baterie, která zajistí 43 minut provozu, ale DJI Mini 3 Pro už pak přesahuje onu hmotnost 250 gramů. Je tedy potřeba zvážit, kde jsou vaše priority.

DJI - Introducing DJI Mini 3 Pro

Jak již bylo naznačeno, kromě nového dronu byl představen také ovladač s označením DJI RC, který je v podstatě osekanou variantou DJI RC Pro. Oproti standardnímu ovladači RC-N1 nabídne samostatnou obrazovku s úhlopříčkou 5,5″. Alespoň zpočátku nebude k dispozici samostatně, ale půjde koupit pouze s novým dronem DJI Mini 3 Pro. Už nyní je možné na některých českých e-shopech novinku objednat, přičemž datem naskladnění má být 17. květen.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku