Domů » Bleskovky » Divoký víkend Elona Muska: Tesla Roadster poletí do vesmíru a na tunel vydělají čepice

Divoký víkend Elona Muska: Tesla Roadster poletí do vesmíru a na tunel vydělají čepice

Pokud vás nadpis poněkud zmátl a příliš nenapověděl, o co se vlastně jedná, vězte, že se jedná o informace, které se o víkendu objevily na twitterovém účtu současného vizionáře Elona Muska. Zda jejich zveřejnění předcházela nějaká ta sklenička s alkoholem nevíme, jedná se však o zajímavé plány.

Co se týče Tesla Roadsteru, jedná se o višňově červený kus, který patří samotnému spoluzakladateli Tesly. Podle tweetu má být tento elektromobil naložen na raketu Falcon Heavy, která by měla vyrazit na svůj první testovací let již v lednu. Přitom by měla hrát skladba Space Oddity od Davida Bowie a cílovou stanicí bude oběžná dráha Marsu, kde by v případě, že raketa nebude zničena hned při startu, měla kroužit po miliony let. Malou vadou na kráse by však mohl být fakt, že se Musk snaží co nejvíce chránit naši planetu, zatímco se chystá vyslat vesmírné „smetí“ k jiné planetě.

Ohledně nápadu s čepicemi, které by měly financovat budování tunelů pod městy, kam by se podle Muskovy vize měla přesunout většina dopravních prostředků, ten vzešel ze scény ve filmu Spaceball. Zde jedna z postav ukazuje ostatním hrdinům, odkud získává ty „opravdové prachy.“ Na základě toho byly vytvořeny čepice se slovní hříčkou „The Boring Company“ (boring = nudný, ale i vrtací). Té se podle Muska prodalo na 50 000 kusů při ceně 20 dolarů za kus, celkem tedy zhruba za 1 milion dolarů (21,7 milionů).

Každá 5000. čepice pak bude předána majiteli v tunelu pod Los Angeles ve Spojených státech, zatímco její majitel bude řídit vrtací stroj společnosti. A aby toho nebylo málo, bude mít také zavázané oči. Alespoň to tedy vizionář slibuje ve svém tweetu.

Uvedená částka, kterou do rozpočtu přivedou čepice, Muskovu společnost určitě nespasí, to nejspíše ani nebylo cílem. Díky těmto hříčkám a neobvyklým postupům se mu však daří více a více upozorňovat na své projekty, které mají lidstvu ukázat nové a mnohdy nečekané způsoby, jak ulevit naší planetě, i nám samotným. Zda se Muskovi podaří realizovat veškeré odvážné plány ukáže čas.

David Preiss

9 komentářů

 1. Aky to ma zmysel. Pochopil by som ze by sa snazil pristat na Marse a spravit historicke zabery aj s tym autom na povrchu planety.
  To by bolo fakt blaznive a nezabudnutelne.

  Moc filmov pozera ten clovek a vzil sa do role jedneho z nich

 2. Petr Černěk

  Musk?
  Blázen!
  Tesla?
  Letadlo!
  Akcionáři Tesly?
  Děti s kyblíčkem a lopatičkou mají víc rozumu…

  • Spíš geniální blázen. Ale má můj obdiv, je to takový Jules Verne dnešní doby, který má potenciál své vize nejen snít, ale i realizovat.

 3. patrilo by sa povedať, že sa bude jednať o prvú generáciu Roadster-u a nie o posledne predstavený. Síce to v článku priamo netvrdíte ale odkaz máte na nový :)

  • Takze se vlastne jedna o „ekologickou likvidaci pouzitych akumulatoru“ v podani Tesly? :)

 4. Určitě si dělá srandu, byly by to vyhozené peníze. Myslím že raketa bude mít úplně jiný úkol.

  • Gesto může mít někdy větší dopad než čin.

  • Srandu si nejspis nedela, to auto ma mit pouze funkci uzitecneho zatizeni pri testu rakety. S autem je vic srandy a rozhodne se o tom vic mluvi, nezkdyby tam dali nudny zavazi…
   Nebylo by to ostatne poprve co leti do vesmiru normalni auto :)

 5. Všichni říkali ,že to nefunguje a nemůže se to uskutečnit -a přišel jeden „blázen“ a udělal to -a ono to funguje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).