Domů » Bleskovky » Dívka s iPhonem málem zkazila svatební fotku. Používejte mobil s rozumem, radí fotografka

Dívka s iPhonem málem zkazila svatební fotku. Používejte mobil s rozumem, radí fotografka

Fotoaparáty v chytrých telefonech doznaly během několika posledních let výrazného zlepšení. Za určitých okolností dokáží dokonce nahradit profesionální techniku. Zmíněné okolnosti však rozhodně nezahrnují situaci, kdy vytáhnete telefon k pořízení rychlého snímku a zakryjete tak výhled profesionálnímu fotografovi najatého na danou akci. A přesně tohle se rozhodla udělat dívka, který téměř zničila důležitý okamžik na svatbě.

Wedding photographer rants against iPhone

Najatá svatební fotografka Hannah Stanleyová se právě chystala pořídit jedinečný snímek otce vedoucího svou dceru špalírem, když se jí v záběru z ničeho nic objevila ruka s iPhonem, která téměř zničila celou kompozici. Stanleyová naštěstí hbitě zareagovala a vzniklé situaci se přizpůsobila. Mnoho nicméně nechybělo k tomu, aby snímek putoval rovnou do koše.

K čemu ti ta fotka bude, ptala se fotografka na Facebooku

Profesionální fotografka se následně k situaci ostře vyjádřila na svém facebookovém profilu. V příspěvku apelovala nejen na svatebčany, ale obecně všechny účastníky jakýchkoliv akcí, aby důležité momenty prožívali bez zbytečného pořizování fotek, na které se v mnoha případech stejně nepodívají. Příspěvek se ihned po zveřejnění začal šířit internetem.

Nepřehlédnětě Někteří Američané ani nepoznají, jaký model iPhonu mají

„Toto je vzkaz pro dívku s iPhonem. Upřímně, co s fotografií plánuješ udělat? Vytiskneš si ji? Uložíš si ji? Budeš si ji každý den prohlížet? Ne, nebudeš. Nevěsta by si však fotografii vytiskla, aby si mohla připomínat ten vzácný moment, kdy ji otec ve svatební den vedl špalírem. Místo toho jsi mi zakryla výhled, abys vyfotila něco, co už ti nikdy k ničemu nebude,“ napsala mimo jiné Stanleyová.

Zákaz chytrých telefonů na svatbách by pravděpodobně ničemu neprospěl, jejich zodpovědnější používání však za úvahu rozhodně stojí.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cosworth
Uživatel
cosworth

tak majitele eplu jsou vesmes rozumu mdleho a toto je pouze dalsim dukazem

VagMyk
Anonym
VagMyk

Ale tobě slovní zásoba Tarzana rozhodně nechybí, socko :-D

cosworth
Uživatel
cosworth

vzdy se tesim na to ktery eplvosel se ozve :-D .ja vas eplpit*omce proste miluju

uni
Uživatel
uni

bob (neregistrovaný): Co si budeme nalhávat, slovní průjem začal už v 9:56 že…

VagMyk
Anonym
VagMyk

„bobe“ , opět trpíš na ego. Za tím nickem se neschováš a mindráky ti to nevyléčí :-)

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

„Za určitých okolností dokáží dokonce nahradit profesionální techniku.“
Možná pod vodou díky vodotěsnosti, jinak i deset let stará zrcadlovka produkuje x násobně lepší snímky než jakýkoliv telefon.
Jinak by mě zajímalo na čem daná fotografka fotí, když to neumí ani základní detekci obličeje, očí a nebo neumí používat manuální ostření.

Co je sakra vůbec za článek tohle? To je fakt někdo takový !@#$%, že tohle bere vážně?

Petr
Anonym
Petr

Milý JoeBlack. Na profesionálních fotoaparátech se nepoužívá automatický režim právě proto, aby jsi měl kontrolu nad tím, co přístroj dělá. Dovedete si představit, že před objektiv někdo strčí místo telefonu obličej (detekce jej detekuje a neštěstí je na světě). Manuální ostření zcela jistě uvedená paní používat umí, ale dá se očekávat, že neměla čas laborovat. Manuálně ostřit ve chvíli, kdy k vám k vám někdo pochoduje a máte pár sekund, opravdu fofr. Většina dnešních zrcadlovek ani bezzrcátek není na rychlé a přesné manuální ostření pohybujících se objektů připravena. Pro zrcadlovky se používají se speciální matnice, které mají zase jiné nevýhody.… Číst vice »

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Vzhledem ke schopnostem dnešních i starých zrcadlovek si opravdu nedokážu představit tuto situaci v reálném světě.

zednik
Anonym
zednik

kdy ji otec ve stavební den vedl špalírem
:D:D

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

To se kolegovi povedlo ? opraveno, díky.

Tedy
Uživatel
Tedy

Tv??