Disney+ skrývá klenoty pro něžné pohlaví. Co by vám rozhodně nemělo uniknout? – SMARTmania.cz

Disney+ skrývá klenoty pro něžné pohlaví. Co by vám rozhodně nemělo uniknout?

zoufale manzelky
  • Streamovací služba Disney+ rozhodně necílí pouze na děti a pubescenty
  • Na své si přijdou i rodiče, nebo prostě kdokoliv, kdo ocení dospělou zábavu
  • Ukázkou toho je přítomnost třeba takových hitů jako Titanic nebo Ďábel nosí Pradu

Disney+ vstoupilo na český trh v polovině června a hrdě se postavilo proti silné konkurenci v odvětví VOD platforem, jako je Netflix, HBO Max nebo lokální Voyo. Služba vyjde na 199 Kč měsíčně, respektive 1 990 Kč ročně, a lze ji využívat na televizi, počítači, mobilu i tabletu. V našem novém seznamu se podíváme na nejzajímavější filmy a seriály pro tu půvabnější část publika.

Titanic

  • Znění: české

Nemůžeme začít ničím jiným než Titanicem, romantickým velkofilmem od Jamese Camerona z roku 1997. Zkázu jedné z největších výletních lodí můžete sledovat na Disney+ v českém znění. Hlavní role si střihla dnes již hvězdná dvojice Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Za zmínku stojí i stopáž filmu, která je 195 minut, tedy tři a čtvrt hodiny.

titanic
Tříhodinová romantická jízda plavba jménem Titanic již patří ke klasikám, které by měl vidět každý

Favoritka

  • Znění: české

Od skutečného kasovního trháku se přesuneme k indie scéně. Snímek Favoritka řeckého režiséra jménem Yorgos Lanthimos jednoznačně doporučujeme, už jen kvůli jeho předchozí tvorbě Humr a Zabití posvátného jelena. Příběh se odehrává v 18. století ve Velké Británii. Sleduje tehdejší politickou situaci, ale třeba i milostný život panovníků a běžné mezilidské vztahy té doby.

Herečka Olivia Colman za tento snímek obdržela Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli, skvěle jí však sekunduje také oscarová Emma Stone. Film Favoritka je na Disney+ v kompletním českém znění. Jiný Lanthimosův počin tam ale v tuto chvíli bohužel nenajdete.

Ďábel nosí Pradu

  • Znění: české

Ideální podívaná, když pošlete děti spát a zbyde vám prázdný obývák a nenačatá lahev Chardonnay. Ďábel nosí Pradu z roku 2006 exceluje nenáročností, zábavností, neprůstřelným obsazením (Meryl Streep, Anne Hathaway, Stanley Tucci) a dialogy prošpikovanými ostrým humorem. V příběhu sledujeme Andy, mladou absolventku práv, která se chce stát novinářkou a nechá se zaměstnat v módním časopise Runway, v jehož čele stojí chladná a nelítostná Miranda.

dabel nosi pradu
Meryl Streep je v roli Mirandy naprosto osobitá

Zoufalé manželky

  • Znění: původní (anglické)

Kultovní seriál Zoufalé manželky mapuje život americké elity na předměstí a je vhodný pro ženu (ale samozřejmě i muže) každého věku. Sledujeme život několika kamarádek, z nichž každá řeší vlastní strasti (děti, přelétavý manžel, práce), když v tom klid na předměstí přetne sebevražda jedné ze sousedek. Úsměvy a komplimenty, které ve městě Fairview zaznívají ze všech stran, možná ve skutečnosti nejsou tak upřímné, jak to může vypadat. Všech 8 sérií výborného seriálu oceněného třemi Zlatými glóby můžete zhlédnout na Disney+, avšak má to háček – je zde pouze v angličtině s českými titulky.

The Kardashians

  • Znění: původní (anglické)

A nyní něco pro milovníky reality shows. The Kardashians je řemeslně zdařilý pořad původně dostupný jen na službě Hulu. K mání je první série, druhá bude dostupná 22. září. Pokud máte rádi nenáročnou podívanou ve stylu Výměny manželek, bude vás příběh sester Kardashianových a Jennerových neskutečně bavit. I zde však zamrzí absence českého dabingu – vystačit si budete muset s titulky.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku