Diablo Immortal je dojná kráva. I přes odpor hráčů vydělává tvůrcům miliony

diablo immortal blizzard

Diablo Immortal i přes kontroverze vydělává svým tvůrcům haldy a haldy peněz. Hra vyšla 2. června a od té doby vyprodukovala zejména na mikrotransakcích přes 100 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 2,4 miliardy korun. Informovala o tom analytická společnost Sensor Tower.

Počin od studií Blizzard a NetEase je přitom na druhém místě, pokud jde o rychlost dosažení takového výdělku. Pro srovnání: hře Fire Emblem Heroes od společnosti Nintendo trvalo 10 týdnů, než dosáhla hranice 100 milionů dolarů. Další velké jméno, Fortnite, potřebovalo 12 týdnů a Final Fantasy XV: A New Empire až 22 týdnů. Jediný, kdo si vedl lépe, je Pokémon GO, jenž k této metě došel za 14 dní.Diablo Immortal BarbarianNepřehlédněte

Diablo Immortal má v Číně problém. Může za to Medvídek Pú

Masivní úspěch má Diablo Immortal i přes značnou nevoli hráčů vůči agresivnímu systému mikrotransakcí. Dle některých prý ani není možné si hru užít naplno bez toho, aniž by zaplatili za kýžená vylepšení. I z toho důvodu uživatelé zvolili nové Diablo nejhorší hrou na srovnávacím serveru Metacritic. Tvůrcům ale negativní ohlasy nejspíš nevadí.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku