Sledujte nás na YouTube

DFT má k dispozici nový WP build 8750, dočkáme se neoficiálních ROM

Čínská skupina známá pod názvem Dark Forces Team má k dispozici další testovací build operačního systému Windows Phone 7.5 (8750) a aktuálně jej upravují do takové podoby, aby jej bylo možné používat v neoficiálních ROM pro první generaci telefonů s mobilními Windows (například HTC HD7, HTC 7 Trophy…).

-

Poslední Microsoftem oficiálně zveřejněný build je 8107, na který už byla většina telefonů aktualizována. DFT se ale podařilo získat další vývojovou verzi, kterou si díky neoficiálním ROM budeme moci vyzkoušet velice brzy. Bohužel v tuto chvíli nejsou k dispozici žádné zprávy o tom, jaká vylepšení toto sestavení přináší.

Zdroj: WPCentral

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. MichMPl (neregistrovaný)

  Nevim nevim, jestli pak WP7 neztrati to kouzlo oficialnich upgradu, tim se odlisovalo od Androida kde si clovek zkousi ruzne ROMky.

 2. Streethawk (neregistrovaný)

  Nestráca nič, pretože tieto ROM-ky si môžu vyskúšať iba uživatelia 1.generácie WP telefónov, ostatné zostávajú závislé na oficiálnych updatoch… ;-) Ja teda ani nemám v pláne experimentovať s ROM, načo, všetko ide tak ako má…

 3. Radek33 (neregistrovaný)

  Myslím, že v tom článku jde jen o to, že bychom tu neoficiální ROM mohli dostat o týden dříve než oficiální (ti co mají Samsungy o dva měsíce dříve :-))) )

 4. Max (neregistrovaný)

  Neztratí. Custom ROMs na Androidu jsou jen proto, že výrobci často neumí, či neodladí finální ROMku. Tudíž je to pak na uživatelích. U Windows Phone to není zapotřebí. Neofiko ROM je vhodná pouze v tom případě, že chcete instalovat homebrew aplikace, nebo si jinak pohrát se systémem. Defaultně to ale není vůbec nutné, a pokud si vystačíte s nabídkou Market Place, tak není pro custom ROM vůbec žáden důvod.

 5. DubyDu (neregistrovaný)

  Shánění buildů má smysl pro stroje, které WP7 oficiálně nepodporují (HD2). Teď jsem si všiml, že existuje portace WP7 už i na Toshibu TG01. Pokud se nepletu, tak to bude vlastně jediný stroj s WP7 a rezistivním displejem :).

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *