TOPlist

Dell Streak: 3G MID zařízení s 5″ displejem a Androidem 2.0

Dell to s Androidem začíná myslet vážně. Důkazem je nové MID (Mobile Internet Device) zařízení, které nabídne systém Android 2.0, kapacitní WVGA displej s úhlopříčkou 5 palců, 3G modul, Wi-Fi a 5 MPx fotoaparát s dvojicí LED diod. Na oficiální představení se zatím čeká, nicméně několik prototypů Streaku se nyní usídlilo v rukou zahraničních redaktorů, kteří se už stihli podělit o své dojmy; ty jsou mimochodem velmi pozitivní.

Dell Streak, jak zní kódové a možná i prodejní označení, bude pracovat se systémem Android 2.0. Hlavní dominantou bude kapacitní WVGA displej (800×480 px) s úhlopříčkou rovných pět palců. Potěšující je přítomnost multidotykového ovládání, které oceníte třeba při přibližování obrázků a webových stránek. Streak spadá do kategorie MID, půjde tedy o zařízení primárně určené k prohlížení webových stránek a surfování na internetu, nicméně zvládne i telefonní hovory. Nejsem si zcela jistý, zda bude dostupný i klasický GSM modul, nebo pouze 3G, to se pravděpodobně dozvíme až po oficiálním představení. Chybět nesmí ani Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.1 a určitě potěší přední VGA kamerka pro videohovory.

Pod displejem najdeme trojici senzorových tlačítek, jakýkoliv jiný ovladač chybí, takže většina úkonů se bude provádět přes dotykový displej. Zadní strana kromě velkého loga Dellu nabídne fotoaparát s rozlišením 5.0 MPx, a to včetně duální LED diody, kterou oceníte zejména za horších světelných podmínek. Po sejmutí zadního krytu získáte přístup k 1300 mAh Li-Ion baterii a slotům pro SIM kartu a microSDHC kartu.

- - -

- - -

Ze štítku na telefonu lze vypátrat, že prototyp na fotografiích je určený pro americký trh, docela bych ale sázel na to, že se s ním setkáme také v Evropě. Věřím, že o takové zařízení bude zájem a tak by Dell šel sám proti sobě, zvláště když se mu v poslední době s mobilními zařízeními příliš nedaří. Streak má ale dobře nakročeno k tomu, aby Dellu vrátil dobrou reputaci. Zatím si netroufám odhadovat, kdy by se mohl objevit na pultech obchodů, některé zdroje jako reálný termín uvádějí první kvartál příštího roku. Vzhledem k velikosti displeje není příliš reálné, abyste jej nosili po kapsách, ostatně stačí se podívat na poměrně originální srovnávací fotografii. Na závěr ještě doporučím video, ve kterém si Dell Streak můžete lépe prohlédnout.

- - -

Zdroj: SlashGear

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku