Domů » Bleskovky » Dell Concept Ufo: konkurence pro Nintendo Switch s Windows

Dell Concept Ufo: konkurence pro Nintendo Switch s Windows

Dell na veletrh CES odhalil několik zajímavých konceptuálních zařízení, mezi nimi i kapesní konzoli Concept Ufo, za níž stojí tým Alienware. Zařízení na první pohled nejvíce připomíná Nintendo Switch, ovšem hardwarovou výbavou zřejmě svého konkurenta předčí.

ufo

Dell Concept Ufo: kapesní herní konzole s Windows

Konzoli Concept Ufo tvoří celkem tři části – středový lichoběžník obsahující veškerý výpočetní hardware a 8“ displej s Full HD rozlišením, a pak dvojici odnímatelných ovladačů. Ovladače prý byly navrženy pro maximální komfort, lze je používat jak připojené ke konzoli, tak zvlášť. Existuje i mezikus pro jejich spojení při hraní na externím displeji.


conceptufo

Na specifikace byl výrobce skoupý, zřejmě kvůli tomu, že se jedná o koncept. Víme ovšem, že uvnitř tiká některý z procesorů Intel Core 10. generace a že na prezentovaných funkčních prototypech běžel systém Windows 10. Přítomní novináři na CES měli možnost si zahrát např. Mortal Kombat 11 a podle prvních poznatků hra běžela plynule, i když zadní strana zařízení se znatelně zahřívala. Hra prý běžela v rozlišení 720p, Dell prý ale zkoumá zvýšení rozlišení až na 1200p. To se může hodit nejen při hraní na samotné konzoli, ale především na připojeném externím monitoru; stejně jako u Nintenda Switch má být možné zařízení spárovat s televizorem či monitorem.

Bohužel v tuto chvíli není jasné, zda bude Dell svůj koncept nadále rozvíjet, nebo se jedná pouze o technologickou a fungující ukázku.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Baran
Anonym
Baran

Toto ma dáva väčší zmysel ako to detský Nintendo.

Tony Matýšek
Uživatel
Tony Matýšek

To říkej 45ti milionům spokojených majitelů Switche, kterej je mimochodem nejprodávanější konzolí loňského roku :) rozhodně se nejedná o čistě dětskou platformu.

lukass71
Uživatel
lukass71

Tony: Tak hlavne nechapu, proc by jedna herni konzole mela byt „detska“ a druha jakoze „dospelacka“ :DD Vsak prave kouzlo ve hrach (at uz pocitacovych ci konzolovych) je, ze kazda generace si tam najde neco..