Domů » Bleskovky » Dejte sbohem hodinkám Galaxy Gear. Samsung po osmi letech ukončuje podporu

Dejte sbohem hodinkám Galaxy Gear. Samsung po osmi letech ukončuje podporu

Technologičtí giganti se v posledních letech předhánějí, kdo nabídne delší softwarovou podporu svým zařízením. Zatímco odvětví kraluje Apple, také Samsung umí svá zařízení podporovat poměrně dlouho. Je to až k nevíře, ale první chytré hodinky od Samsungu jsou stále podporovány, alespoň pokud jde o oficiální obchod s aplikacemi.

samsung galaxy gear neo 3
Hodinkám Samsung Galaxy Gear oficiálně končí podpora

Hodinky Samsung Galaxy Gear spatřily světlo světa v roce 2013. Kromě faktu, že se jednalo o jedny z prvních chytrých hodinek v moderním pojetí, zaujaly Galaxy Gear například malým fotoaparátem či operačním systémem Android Wear. V rámci zavádění tehdy nové platformy Tizen nicméně Samsung doporučil uživatelům, aby hodinky aktualizovali právě na systém z korejské produkce.

samsung galaxy gear 03
Samsung Galaxy Gear

Paradoxní je, že Samsung ukončuje k 5. srpnu podporu pro Galaxy Store, tedy ve chvíli, kdy by měl oficiálně oznámit přechod od Tizenu k Wear OS, jenž je nástupcem Android Wear. Vzhledem ke stáří hodinek je poměrně nepravděpodobné, že by Galaxy Gear někdo každodenně používal. Je nicméně zajímavé, že Samsung takto starým hodinkám neukončil podporu už dříve.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).