Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear představeny: (Ne)povedená revoluce?

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear představeny: (Ne)povedená revoluce?

Samsung na dnešní tiskové konferenci představil nový produkt, kterým chce vstoupit do segmentu nositelné elektroniky. Světlo světa spatřily chytré hodinky Galaxy Gear, které lze ve zkratce popsat jako prodlouženou ruku vašeho smartphonu.

Jejich konstrukce se skláda z kombinace kovu a plastu, což má mít za následek jejich pohodlné nošení. Technické parametry zahrnují 1,63“ Super AMOLED displej s rozlišením 320 x 320 obrazových bodů, jednojádrový procesor s taktem 800 Mhz, 512 MB operační paměti a interní úložiště schopné pojmout maximálně 4 GB dat. Spojení s chytrým telefonem bude probíhat skrze Bluetooth ve verzi 4.0 (LE). Díky integrovanému reproduktoru a mikrofonu půjde s hodinkami dokonce telefonovat.


Videopohled

Otázkou však zůstává, zda se najde uživatel, který tuto funkci využije, protože hodinky při volání budete muset držet u ucha, což bude vypadat přinejmenším zvláštně. Jak jsme měli možnost si vyzkoušet, využít během volání můžete i hlasitého handsfree na telefonu, což pak ale trochu postrádá smysl. Co se týče uživatelského rozhraní, Samsung se rozhodl vsadit na barevnou jednoduchost a přehlednost.

   

Za hlavní přednosti hodinek můžeme považovat rychlou kontrolu zmeškaných událostí či ostatních notifikací. Na tiskové konferenci též zaznělo, že pro Galaxy Gear je již v tuto chvíli připraveno sedmdesát aplikací a další na sebe nenechají příliš dlouho čekat. Z nepochopitelných důvodů došlo na implementaci fotoaparátu s dnes již archaicky znějícím rozlišením 1,9 Mpx. Osobně si nedokážu představit, zda se najde majitel, který tuto pro hodinky zbytečnou funkci skutečně ocení.

  

Na závěr se nesmíme zapomenout zmínit o akumulátoru, který má kapacitu 315 mAh. Ten má podle tiskových materiálů vystačit na zhruba 25 hodin provozu, což je na hodinky vskutku žalostná hodnota. Termín zahájení oficiálního prodeje bude startovat 25. září ve 149 zemích. Do budoucna bude nesmírně zajímavé sledovat, s jakým se hodinky Galaxy Gear setkají ohlasem.

S hodinkami jsme si několik minut hráli a zkoušeli je. Líbí se nám jednoduché uživatelské rozhraní, většina příkazů se vykonává pomocí jednoduchých gest. Svižné byly i reakce. Co nás naopak nemile překvapilo, byla velikost a tloušťka hodinek, ale na to si zřejmě po čase zvyknete. Cenu zatím Samsung neprozradil, ale pokud nebude vysoká, určitě si hodinky svou cílovou skupinu najdou. V opačném případě si ale úspěchem až tak jisti nejsme.

Jedno je však pro tuto chvíli zřejmé. Mnoho příznivců jihokorejského výrobce jistě očekávalo vyšší technologickou úroveň. S tímto se zároveň nabízí otázka, zda Samsung představení chytrých hodinek zbytečně neuspěchal a neměl se raději ještě nějaký čas věnovat jejich vývoji.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Error_404
Anonym
Error_404

Krize inovace, Apple ještě nic nepředstavil, takže se neví jak by měli dobré hodinky vypadat, Samsung tak vyplodil tuhle hrůzu..no nebylo od koho kopírovat..

mceza
Anonym
mceza

„neví jak by měli dobré hodinky vypadat“

Teď si nejsem jist – to byl sarkasmus nebo je všeobecný předpoklad, že hodinky, které představí Apple (jako že to je spekulace jak Brno a možná nic takového nikdy nepředstaví) budou dobré?

papays
Anonym
papays

Apple je nejvíce inovativní firma,ať se to někomu líbí nebo nelíbí.Vše ostatní jsou jen kopie.dobré i špatné.Prostě Apple dá nějaký základ a ostatní je líp nebo hůř napodobujou.Ale neříkám že je to špatně…

Luboš (neregistrovaný)
Anonym
Luboš (neregistrovaný)

To bývalo v dobe keď žil Jobs.Od tej doby Apple nič inovatívneho nepredstavil alebo áno?

Nechajme sa prekvapiť alebo skôr neprekvapiť tým čo s nich za pár dní vypadne..

mceza
Anonym
mceza

Ale on ani předtím nepředstavil něco buhvíjak úžasného. Dal akorát už dávno existujícíc technologie do neokoukaného kabátu a udělal výborný marketing. Žádná inovace.

Arcturus (neregistrovaný)
Anonym
Arcturus (neregistrovaný)

no nejsem si jist, ale chytre hodiny uz davno predstavil sony ericsson a aktualne je v prodeji jejich druha generace, takze polemizovani o tom, ze to nebylo od koho okopirovat je zcestne (a to plati i pro inovativni apple, kdyz uz tu byl zminen)…

mceza
Anonym
mceza

Jestli to chceš brát tak, že Samsung okopíroval hodinky od Sony, tak Sony okopírovalo hodinky od firmy Cartier. Roku 1904 vyrobila firma Cartier první náramkové hodinky… :D

Každopádně toto rozhodně není to, co bych si jako periferii k telefonu představoval. Ideální by byly hodinky v klasickém designu s elektronickým papírem. To by zajistilo dlouhou výdrž a zároveň by to nevypadalo jak hodinky z Happy Mealu…

mceza
Anonym
mceza

Srandovní a nepovedené. Tohle si koupí pár nadšenců a jinak to sklidí neúspěch.

Já osobně bych uvítal například klasické hodinky s malým displejem v pozadí, který by opravdu ukazoval JENOM notifikace.

No ale co čekat od Samsungu…

A víte, jak bude vypadat jejich nástupce? Bude mít výkonější procesor a lepší foťák…

Martin (neregistrovaný)
Anonym
Martin (neregistrovaný)

ako poznám samsung tak budú mať ešte aj väčší displej :D

mceza
Anonym
mceza

A alespoň 1080×1080 px rozlišení :D

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Ač se sebezapřením, musim zas souhlasit. Tohle je naprosto k ničemu. Jsou tu mimochodem Sony hodinky, ty jsou docela sexy, apple pravděpodobně představí taky pěkné (už z toho důvodu, že získal povolení na švýcarský ciferník). Tohle je ovšem hrůza. 1. Jsou naprosto nenositelné. Gumový a díky foťáku nevyměnitelný pásek je dobrý ledatak pro ortodoxní sportovce (rozuměj lidi s pomateným vkusem). Nemůžete si je vzít k ničemu, kromě teplákové soupravy. 2. Jsou naprosto nenositelné, ještě jsem neslyšel o váze, ale co se tloušťky týče, tohle je totálně mimo! Že si zvyknete? HA! tak to je sice pravda, jenže neustále budete za… Číst vice »

borixeus
Anonym
borixeus

MCEZA: Klasické hodinky, které na malém displeji ukazují jen notifikace (možná i SMS) určitě existují, jeden čas jsem si je chtěl kupovat, nakonec z toho sešlo.

David Podzimek
Anonym
David Podzimek

Chytré hodinky to možná jsou, ale pokud je výdrž baterie jeden den a na displeji není nic vidět většinu času, tak si nedovedu představit je používat. Na druhou stranu první generace produktů Samsung většinou nebývá pro masové nasazení, ale v druhé se poučí a chyby odladí, uvidíme…