Domů » Bleskovky » Dead Trigger 2 oznámen: Ve spojení s Tegrou 4 nabídne nebývalý herní zážitek

Dead Trigger 2 oznámen: Ve spojení s Tegrou 4 nabídne nebývalý herní zážitek

Představovat brněnské studio Madfinger Games by zřejmě bylo nošením dříví do lesa. Jedná se o skupinu vývojářů, kteří opět dokazují, že význam českého herního průmyslu není poplatný velikosti naší země. Mezi jejich nejznámější tituly patří série Samurai, velmi dobře přijatý Shadowgun a obdobně úspěšný Dead Trigger. Právě o posledním jmenovaném bude řeč.

Ačkoliv hra nevsází na nijak originální myšlenku, z průměru ji vytahuje provedení, které je zkrátka výborné. Skvělá grafika je doplněna kvalitní optimalizací a návykovou hratelností, přičemž této kombinaci napomáhá fakt, že titul je šířen zdarma. Zjednodušeně řečeno nafasujete zbraň, úkol (vydrž tři minuty, prostřílej se tam a tam…) a vaším úkolem je postarat se o hordy útočících zombie, jenž by na rozdíl od vás (následuje redakční porada ohledně shody podmětu s přísudkem, jelikož (ne)životnost slova zombie je opravdu námětem pro diskuzi) neměli ze situace vyváznout naživu.

  

S oznámením vysoce výkonného čtyřjádrového procesoru NVidia Tegra 4 se dalo očekávat, že se opět objeví hra demonstrující schopnosti tohoto čipu. Americký gigant NVidia se rozhodl oslovit právě české studio Madfinger Games, se kterým má již podobnou zkušenost s původním Shadowgun optimalizovaným pro Tegru 3. Díky tomuto se brzy dočkáme nástupce populární střílečky, jejíž vývoj již nějakou dobu běží a ke konci by se měl dostat během druhého čtvrtletí letošního roku. Použitým enginem nadále zůstane Unity Engine a dá se očekávat, že zpočátku hra nebude dostupná jinde, než v obchodě Tegra Zone. Mnoho dalších informací k dispozici není, čekání na ně nám ale zkrátí krátká ukázka natočená na referenčním tabletu s Tegrou 4 během probíhajícího veletrhu CES.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

  1. Pekne, pekne…ale moze to mat grafiku lepsiu ako Crysis 8, aj tak je dolezitejsia hratelnost, lebo je to tablet. Suchanim prstov po tablete sa asi vela headshotov nedava :) Nejaku tower defense v tomto engine by som radsej bral :)

    • Tak tak. Nebývalý zážitek se nedělá pomocí tunelového (a pokud možno ještě plochého)levelu s nemožností kloudně někam běžet a jinam střílet:-) Také bych ale v tomto engine rád viděl např. RPG.

  2. „Doufám“ že pro osatní grafické platformy jako Mali a Ardeno bude grafika „řádně“ osekána jako u většiny Tegra optimalizovaných her :/

  3. Myslím, že tyhle hry na tablet/mobil jsou spíš takové technologické demo. Kouká se na to hezky, ale co jsem na placce zkoušel hrát Shadowgun, prostě to byla nuda..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).