Domů » Bleskovky » Další smartphone s logem sociální sítě? Tentokrát něco chystá TikTok

Další smartphone s logem sociální sítě? Tentokrát něco chystá TikTok

Sociální síť TikTok je oblíbená především mezi mladými, kteří rádi sdílejí krátké videa doplněná o hudební podkres. Čínská mateřská společnost ByteDance má nicméně větší ambice, než jen přiživovat dobře rozjetou sociální síť. Podle dvou anonymních zdrojů, jejichž informace má k dispozici Financial Times, chystá ByteDance vlastní chytrý telefon s několika integrovanými aplikacemi, mezi něž patří agregátor zpráv Jinri Toutiao, dosud nepředstavená hudební streamovací služba a pochopitelně také TikTok.

Na nový telefon není nejvhodnější doba

Generální ředilel ByteDance Zhang Yiming údajně delší dobu „sní o vlastním telefonu“, který by byl plný předinstalovaných aplikací. Začátkem letošního roku jeho společnost koupila výrobce telefonů Smartisan, což naznačuje plány na vlastní telefon. Ten je nicméně v ohrožení, vzhledem k eskalaci obchodních sporů s USA či problémům v Indii, kde byl TikTok krátce zakázán a obviněn z šíření „kulturní degradace“.

Z historie nicméně víme, že podobné pokusy se nesetkávají s pozitivní odezvou od uživatelů. Největší sociální síť světa Facebook se nejednou pokoušela proniknout hlouběji do světa chytrých telefonů, nicméně pokaždé selhala. Ani Amazonu se nepodařilo prorazit se svým Fire Phonem.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).