Domů » Bleskovky » TikTok řeší problémy: maže účty nezletilým a musí zaplatit tučnou pokutu

TikTok řeší problémy: maže účty nezletilým a musí zaplatit tučnou pokutu

Sociální síť TikTok je rozšířena především mezi náctiletými, kteří chtějí uniknout z dohledu dospělých z Facebooku či Instagramu. TikTok je založen na sdílení krátkých videí s hudebním doprovodem, není tedy divu, že si získal mezi uživateli oblibu. Síť vlastní čínská společnost Bytedance, která na západní trh vstoupila po akvizici Musical.ly. Celosvětově má aplikace okolo 500 milionů uživatelů, u nás se jejich počet odhaduje na 400 až 600 tisíc.

V souvislosti s nízkým průměrným věkem uživatelů se TikToku nevyhly ani kontroverze. Tou méně závažnější je hromadné mazání účtů, jejichž uživatelé jsou mladší než 13 let, což porušuje pravidla služby. TikTok v rámci očisty nicméně smazal také spoustu účtů neoprávněně, což u některých uživatelů nevzbudilo zrovna pozitivní reakce. Nově uživatele mladší 13 let přesměruje rovnou na verzi dětem přístupnější, která zároveň limituje některé funkce jako komentování či nahrávání videí.

‎TikTok - Make Your Day
‎TikTok - Make Your Day
Autor: TikTok Inc.
Cena: zdarma+

Musical.ly možná nebyla nejlepší koupě

Hromadné mazání účtů zapříčinil ale vážnější problém. Při zakládání účtu totiž uživatelé mladší 13 let nemuseli zadávat souhlas rodičů, což je podle zákona na ochranu soukromí dětí ve Spojených státech problém. Federální obchodní komise proto vyměřila TikToku pokutu ve výši 5,7 milionů dolarů (cca 128,5 milionů korun). Zajímavé je, že většina účtů pocházela právě z aplikace Musical.ly. Ani tak to komisi nezabránilo udělit nejvyšší pokutu za porušování soukromí dětí v historii.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Já už myslel, že je to něco s ministrem Ťokem?

bkf1
Uživatel
bkf1

Taky :D

Tereza
Anonym
Tereza

To mají za to.Měli nechat musically jaké bylo.Teď by nic asi nemuseli platit.Jejich chyba?

Markét Běhavá
Anonym
Markét Běhavá

Tak to fakt nechápu.Vždyť TIK TOK je super aplikace.Může to nějak ohrozit můj účet nebo celý mobil?? Když tuto aplikaci mám nainstalovanou!! ??