Domů » Bleskovky » TikTok řeší problémy: maže účty nezletilým a musí zaplatit tučnou pokutu

TikTok řeší problémy: maže účty nezletilým a musí zaplatit tučnou pokutu

Sociální síť TikTok je rozšířena především mezi náctiletými, kteří chtějí uniknout z dohledu dospělých z Facebooku či Instagramu. TikTok je založen na sdílení krátkých videí s hudebním doprovodem, není tedy divu, že si získal mezi uživateli oblibu. Síť vlastní čínská společnost Bytedance, která na západní trh vstoupila po akvizici Musical.ly. Celosvětově má aplikace okolo 500 milionů uživatelů, u nás se jejich počet odhaduje na 400 až 600 tisíc.

V souvislosti s nízkým průměrným věkem uživatelů se TikToku nevyhly ani kontroverze. Tou méně závažnější je hromadné mazání účtů, jejichž uživatelé jsou mladší než 13 let, což porušuje pravidla služby. TikTok v rámci očisty nicméně smazal také spoustu účtů neoprávněně, což u některých uživatelů nevzbudilo zrovna pozitivní reakce. Nově uživatele mladší 13 let přesměruje rovnou na verzi dětem přístupnější, která zároveň limituje některé funkce jako komentování či nahrávání videí.

Musical.ly možná nebyla nejlepší koupě

Hromadné mazání účtů zapříčinil ale vážnější problém. Při zakládání účtu totiž uživatelé mladší 13 let nemuseli zadávat souhlas rodičů, což je podle zákona na ochranu soukromí dětí ve Spojených státech problém. Federální obchodní komise proto vyměřila TikToku pokutu ve výši 5,7 milionů dolarů (cca 128,5 milionů korun). Zajímavé je, že většina účtů pocházela právě z aplikace Musical.ly. Ani tak to komisi nezabránilo udělit nejvyšší pokutu za porušování soukromí dětí v historii.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

13 komentářů

 1. Já už myslel, že je to něco s ministrem Ťokem?

 2. To mají za to.Měli nechat musically jaké bylo.Teď by nic asi nemuseli platit.Jejich chyba?

 3. Markét Běhavá

  Tak to fakt nechápu.Vždyť TIK TOK je super aplikace.Může to nějak ohrozit můj účet nebo celý mobil?? Když tuto aplikaci mám nainstalovanou!! ??

  • Já mám větší problém mě nedávno zablokovali Stream na trvalo, takže už nikdy nemůžu streamovat, dala jsem report a pořád mi neodpověděli, mám tam kolem 3000 fanoušků a je škoda o to všechno přijít, nechci ztratit všechny vzpomínky, nevíte jak mi pomoc odblokovat trvalou blokaci Streamu?

  • Přitom jsem tam streamovala že jsem vyráběla adventní věnec na Vánoce, a nějaký člověk mi napsal že mám hezky hodinky, tak jsem mu odpověděla značku a kolik mám kroku, a najednou ban, psalo mi že: porušení komunity zboží, to nechápu, jenom jsem odpověděla, prosím, pomozte mi odblokovat trvalou blokaci na streamu, abych mohla zase streamovat, mám tam 3157 followeru a 27,1 k liků🥺

 4. na tik toku jsem do dnes měla účet x__an0n.girl__x a dnes se mi jen tak smazal. Měla jsem tak 17.4k follow a 56.5k liků. Dnes ráno když jsem otevřela tik tok a tento účet, tak mi to napsalo: porušení pravidel komunity. Neměla jsem tam žádne věci co by ohrožovali tik tok komunitu. Nevím v čem je chyba. Přijde mi to nespravedlivé. Pokud se někomu stala podobná věc tak tady hoďte koment :)

  • Prosim odblokujte moj ucet zvonilka12 mam tam vela videí a nic take som tam netocila prosiiim😪

  • Mne taky smazali tt s 10k flw a 150 tisíc liku ráno jsem se probudila a najednou tento účet byl smazán na trvalo kvůli několika porušením komunity a přitom tam nebylo nic co by bylo nevhodné

  • Dneska mi smazali účet z důvodu porušení pravidel přitom jsem nic neporušila měla jsem tam 2k a nevím jak se tam dostat zpět🥺

  • aj mne dnes zmazalo 385 fwl a my zmazal este dobre ze ma dal na stary ale neporusila mala som 21 rokov budem 22

 5. Já jsem udělal první stream za 1000 flw a jenom jsem tam pouštěl písničky a asi to bylo k vůli tomu že jsem se tam ukazoval

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).