TOPlist

Další screnshoty z Windows Mobile 7: Podvrh nebo realita?

Nová verze Windows Mobile 7 je plná očekávání, protože by se mělo jednat o skutečně revoluční systém s novým vzhledem a spoustu užitečných funkcí. Oficiálně toho zatím Microsoft příliš mnoho neodhalil, nicméně na internetu se čas od času nějaké informace objeví, stejně jako nyní, kdy se ven dostalo několik údajných screenshotů z prostředí operačního systému.

Se novými snímky, které mají zachycovat údajnou podobu Windows Mobile 7, přišel jako první server PocketNow.com. Dle mého názoru se nejedná o podvrh ale ani o finální podobu systému. Sázel bych na to, že se jedná o koncepty, které se autorům podařilo získat pravděpodobně z nějaké interní prezentace Microsoftu, protože právě takové dokumenty bývají často dobrým zdrojem; ve finále ale všechno může být úplně jinak. Obrázky jsou velmi podobné těm, které se objevily už v minulosti, dokonce se částečně shodují i s těmi, které spatřily světlo světa už v lednu loňského roku. Jedno je už teď jisté, Windows Mobile 7 budou plně optimalizování pro ovládání pomocí prstů, nicméně už dříve mi bylo v Microsoftu řečeno, že ani nová verze nebude ignorovat stylusové ovládání a zpětnou kompatibilitu s ním chtějí vývojáři i nadále zachovat.

- - - - - -
Nově uniklé screenshoty, které prý pocházejí z Windows Mobile 7 + srovnání s Windows Mobile 6.5

Zachována by měla být také kompatibilita pro starší programy a aplikace, čehož jsem se osobně velmi obával a jsem zvědavý, jak budou starší programy vypadat a především fungovat v novém prostředí Windows Mobile 7. Na vývoj má Microsoft ještě relativně hodně času; premiéry nového systému bychom se mohli dočkat už v prvním čtvrtletí příštího roku a samotných zařízení s tímto systémem pak někdy na podzim. Microsoft by rozhodně s uvedením nové verze neměl nikterak otálet, protože nyní se pomalu začíná dostávat do situace, kdy mu začíná ujíždět vlak. Mnozí sice mohou namítnout, že před nedávnem přišly na trh Windows Mobile 6.5, nicméně tato verze měla pouze zalepit vznikající mezeru a poskytnout alespoň nějakou optimalizaci pro bezstylusové ovládání.

Starší články věnované Windows Mobile 7
Windows Mobile 7 pod lupou: nové funkce, vzhled a především revoluční ovládání
Jsou toto minimální požadavky na zařízení se systémem Windows Mobile 7?
Windows Mobile 7: Nová fakta a informace z tajného dokumentu

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku