Domů » Články » Další screnshoty z Windows Mobile 7: Podvrh nebo realita?

Další screnshoty z Windows Mobile 7: Podvrh nebo realita?

Nová verze Windows Mobile 7 je plná očekávání, protože by se mělo jednat o skutečně revoluční systém s novým vzhledem a spoustu užitečných funkcí. Oficiálně toho zatím Microsoft příliš mnoho neodhalil, nicméně na internetu se čas od času nějaké informace objeví, stejně jako nyní, kdy se ven dostalo několik údajných screenshotů z prostředí operačního systému.

Se novými snímky, které mají zachycovat údajnou podobu Windows Mobile 7, přišel jako první server PocketNow.com. Dle mého názoru se nejedná o podvrh ale ani o finální podobu systému. Sázel bych na to, že se jedná o koncepty, které se autorům podařilo získat pravděpodobně z nějaké interní prezentace Microsoftu, protože právě takové dokumenty bývají často dobrým zdrojem; ve finále ale všechno může být úplně jinak. Obrázky jsou velmi podobné těm, které se objevily už v minulosti, dokonce se částečně shodují i s těmi, které spatřily světlo světa už v lednu loňského roku. Jedno je už teď jisté, Windows Mobile 7 budou plně optimalizování pro ovládání pomocí prstů, nicméně už dříve mi bylo v Microsoftu řečeno, že ani nová verze nebude ignorovat stylusové ovládání a zpětnou kompatibilitu s ním chtějí vývojáři i nadále zachovat.

- - - - - -
Nově uniklé screenshoty, které prý pocházejí z Windows Mobile 7 + srovnání s Windows Mobile 6.5

Zachována by měla být také kompatibilita pro starší programy a aplikace, čehož jsem se osobně velmi obával a jsem zvědavý, jak budou starší programy vypadat a především fungovat v novém prostředí Windows Mobile 7. Na vývoj má Microsoft ještě relativně hodně času; premiéry nového systému bychom se mohli dočkat už v prvním čtvrtletí příštího roku a samotných zařízení s tímto systémem pak někdy na podzim. Microsoft by rozhodně s uvedením nové verze neměl nikterak otálet, protože nyní se pomalu začíná dostávat do situace, kdy mu začíná ujíždět vlak. Mnozí sice mohou namítnout, že před nedávnem přišly na trh Windows Mobile 6.5, nicméně tato verze měla pouze zalepit vznikající mezeru a poskytnout alespoň nějakou optimalizaci pro bezstylusové ovládání.

Starší články věnované Windows Mobile 7
Windows Mobile 7 pod lupou: nové funkce, vzhled a především revoluční ovládání
Jsou toto minimální požadavky na zařízení se systémem Windows Mobile 7?
Windows Mobile 7: Nová fakta a informace z tajného dokumentu

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. Úplně první web, který některé z těchto obrázků přinesl, jasně uváděl že se jedná o mock-upy, podle kterých měl být následně veden vývoj grafického rozhraní. Stejně jako všechny ostatní „screenshoty“ Windows Mobile 7 se tedy jedná o grafické návrhy. Zda se podle nich skutečně pracovalo nebo ne ale asi nikdo z nás neví.

 2. Tohle rozlišení určitě nebude WVGA z „Chasis“ specifikací. Při výkonech procesorů z Chasis je dost dobře možné, že pod WM7 poběží emulátor WM6.5 a nižších

 3. No, vzhledem k tomu, že to vypadá, že skutečně WM7 přijdou na jaře, dá se čekat, že podobných úniků bude přibývat a nakonec se ukáže, že byly reálné, stejně jako to bylo s úniky okolo WM 6.5. Je to osvědčená marketingová strategie MS, zákazník je držen v napětí, o produktu se diskutuje a všichni se nemohou dočkat jeho odtajnění a uvedení v život, no a přitom celá ta paráda MS nic nestojí.

 4. Nějak nechápu volume a baterku tam dole. Proboha proč? Naprosto zbytečné. Prostor mi za tyto informace nestojí.

 5. Já naopak velmi viditelnou baterii a hlasitosti vítám. Aspoň na první pohled jasně vidím, zda nebudu rušit v kanceláři nebo jak dlouho ještě můžu běhat s GPS. A vzhledem k množství aplikací pro zvětšení ukazatele baterie (typu Batti) nejsem sám, kdo to považuje za důležité.

 6. zabržděný vývoj, pro wm typické

 7. Ja som nepochopil,naco vydali WM65,medzitym vyvijali WM651 a WM7 nezavisle. Nebyt WM651,je mi to jasne,ale co tam robi tato verzia medzi 65 a 7? Navyse 651 je designovo a funkcne zase uplne inde ako tieto 2(mam na mysli start tlacitko a krizik). Co to za chaos? Nemtudom.

 8. Já si myslím, že se spíše jedná o realitu – nebo prostě jakýsi krok ze strany Microsoftu. Vzhledem k tomu, že se Motorola rozhodla, že operační systémy WM již nebude používat, Microsoft vypustil do světa pár dobře vypadajících screenshotů – aby výrobci mobilů „alespoň“ zaujali vyčkávací manévr.

 9. 6.5.1 má být pro asi lowendy s kapacitním displayem, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil že 6.5.1 někdy oficiálně spatří světlo světa.

 10. Ano.. wm 6.5 (6.5.1) budu pre lowendy a wm7 pre high end. Ale kedy to tak bude je vo hviezdach. Inac mne sa dizajn wm7 vcelku paci.. je jednoduchy a prehladny. Ale ta baterka a hlasitost mohla byt radsej na hornej liste

 11. Prestane existovat nabidka Start, tlacikta x,ok atp. ? nikde je tam nevidim a nedokazu si predstavit jak to bude fungovat

 12. tlacitko back je jedno z „povinnej vybavy“ wm7 zariadeni.. ale na 100% tam daju aj nejaku soft. moznost

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).