Další plány Samsungu: Galaxy S3 s Windows Phone 8?

Už za několik dní bude v Londýně představena nová vlajková loď společnosti Samsung – model Galaxy S3 s operačním systémem Android 4.0, a redakce SmartMania bude u u toho. Vypadá to ale, že Samsung na říjen chystá ještě jedno překvapení. Server WP-Life.com získal od anonymního zdroje informaci o tom, že korejský gigant plánuje s příchodem nové verze systému Windows Phone 8 představit zařízení, které bude hardwarově i designově podobné právě modelu Galaxy S3.

Windows Phone 8 přinesou spoustu vylepšení včetně podpory dvoujádrových procesorů či HD rozlišení, což je pro Samsung zajímavá výzva. Galaxy S3 s Androidem sice nabídne čtyřjádrový procesor, ale všichni víme, že to není jen o počtu jader, ale velkou roli hraje i samotná softwarová optimalizace, a ta je u Windows Phone zvládnuta na výbornou. A na jaké parametry se můžeme těšit?

  • dvoujádrový procesor (ve hře je prý i quadcore verze, nicméně tady si zatím nejsme jisti, zda WP8 podporu pro tyto čipy nabídnou)
  • 4.7″ HD displej
  • 12Mpx fotoaparát, přední 2Mpx kamerka pro videohovory, hardwarové tlačítko fotoaparátu
  • podpora technologií LTE, NFC
  • integrace řešení Samsung Cloud
  • vylepšený editor fotografií (Photo Studio)

Nový přírůstek s mobilními Windows 8 by se měl do prodeje dostat v průběhu října letošního roku, což by mělo být zhruba měsíc po oficiální premiéře Windows Phone 8.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku