Domů » Články » Další nástroj pro kompresi videa – Sompy Movie Encoder

Další nástroj pro kompresi videa – Sompy Movie Encoder

Sompy PlayerSnad každý majitel nějakého Windows Mobile zařízení již sledoval nějaký ten film nebo alespoň klípek ve svém smartphonu či PPC. Já osobně si touto činností rád krátím dlouhý čas na cestách, avšak většinu videosouborů je potřeba pro pohodlné prohlížení v zařízení (a úsporu místa) konvertovat do nižšího rozlišení a kvality.

Osobně pro tyto účely používám freewarový program Pocket DivX Encoder, další alternativou však může být nedávno představený freeware program Sompy Movie Encoder, který zvládá převody z video formátů wmv, rm, rmvb, avi, mpeg, mpg, Tivo2Go, poradí si také se soubory vob (můžete v něm tedy převádět i DVD filmy). Uživatelské prostředí programu vypadá velmi přívětivě, i když mně při prvním spuštění trochu mátlo, ale to je věcí zvyku.

Pokud se rozhodnete pro převod videa využívat Sompy Movie Encoder, můžete k němu vyzkoušet i freeware přehrávač pro PPC – Sompy Media Player.

Freeware verzi Sompy Movie Encoderu stahujte z naší Download sekce, případně můžete vyzkoušet i již zmíněný Pocket DivX encoder nebo shareware programy CloneDVD mobile a SmartMovie (SP verze, PPC verze).

Prostředí programu Sompy Movie Encoder:
1

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).