TOPlist

Další nástroj pro kompresi videa – Sompy Movie Encoder

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Sompy PlayerSnad každý majitel nějakého Windows Mobile zařízení již sledoval nějaký ten film nebo alespoň klípek ve svém smartphonu či PPC. Já osobně si touto činností rád krátím dlouhý čas na cestách, avšak většinu videosouborů je potřeba pro pohodlné prohlížení v zařízení (a úsporu místa) konvertovat do nižšího rozlišení a kvality.

Osobně pro tyto účely používám freewarový program Pocket DivX Encoder, další alternativou však může být nedávno představený freeware program Sompy Movie Encoder, který zvládá převody z video formátů wmv, rm, rmvb, avi, mpeg, mpg, Tivo2Go, poradí si také se soubory vob (můžete v něm tedy převádět i DVD filmy). Uživatelské prostředí programu vypadá velmi přívětivě, i když mně při prvním spuštění trochu mátlo, ale to je věcí zvyku.

Pokud se rozhodnete pro převod videa využívat Sompy Movie Encoder, můžete k němu vyzkoušet i freeware přehrávač pro PPC – Sompy Media Player.

Freeware verzi Sompy Movie Encoderu stahujte z naší Download sekce, případně můžete vyzkoušet i již zmíněný Pocket DivX encoder nebo shareware programy CloneDVD mobile a SmartMovie (SP verze, PPC verze).

Prostředí programu Sompy Movie Encoder:
1

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku